Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Hemofili tedavisinde   umut veren gelişmeler
Okul çağındaki Suriyeli  çocuklar eğitime kazandırılacak
Başkan Albayrak: “Köy enstitüleri Türkiye’nin aydınlık yüzüdür”
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SUOyuncuları Tekirdağlı Çocuklar İçin Sahne Alıyor

SUOyuncuları Tekirdağlı Çocuklar İçin Sahne Alıyor
SUOyuncuları Tekirdağlı Çocuklar İçin Sahne Alıyor
17.02.2016 / 14:26


Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü “SUOyuncuları” ilk kez 2011 yılında hayata geçirdikleri çocuk tiyatrosu projeleri ile Karadeniz turnesinden sonra bu kez Tekirdağ’da çocuklarla buluşacaklar. Tiyatronun ulaşamadığı yerlere giderek, çocuklara güzel bir anı armağan etmeyi de amaçlayan öğrenciler “Savaş Çiçekleri” adlı oyun ile 17- 18- 19 Şubat’ta günde 3 kez sahneye çıkacak.



Toplumsal duyarlılık bilinci ile bir sanat dalını birleştiren SUOyuncuları projelerini şu şekilde ifade ediyorlar: “İlkokul çağındaki çocukların toplumsal duyarlılık bilincini sanat yoluyla artırma hedefi doğrultusunda Türkiye’nin farklı şehirlerini geziyor ve çocuk oyunlarımızı tiyatroyla hiç tanışmamış veya tanışma imkanı az olan çocuklarla buluşturuyoruz. Tamamen gönüllülük kapsamında sahnelediğimiz oyunlarımız ilkokul öğrencilerince ücretsiz izleniyor, bu şekilde ulaştığımız çocuklara güzel bir anı armağan etmeyi amaçlıyoruz.”



“Savaş Çiçekleri” oyunu ile üniversite öğencileri çocuklara tiyatro sanatı aracılığıyla savaşın kötülüğü ve zararları ile barışın güzelliği ve faydalarını anlatmayı amaçlıyor.



Bu turne ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgeside desteğiyle daha önce tiyatro ile tanışma imkanı bulamamış 5000 çocuğa ulaşmak hedefleniyor. Oyunlar ücretsizdir.



Oyun Takvimi



Tarih: 18- 19 Şubat 2016



Yer: Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu



Oyunun Künyesi



Oyunun Adı: Savaş Çiçekleri



Yazarı: Gülşah Gülebenzer



Özeti: Oldukça cesur ve yardımsever olan Çiçek adındaki küçük kız çocuğunun yolu bir gün ormanın perisi Perican ile kesişir ve ikili İsfon ve Finfon ülkeleri arasında çok uzun zamandır süren savaşa son vermek için çalışmaya başlar. İsfon ve Finfon ülkeleri arasındaki savaşın asıl amacı dünyanın en güzel çiçeklerinin yetiştiği Çiçeklibahçe’yi ele geçirmektir. Çiçeklibahçe Devmen adındaki kötü bir devin kontrolündedir ve Devmen her iki tarafı da hangisi daha çok esir çocuk getirirse Çiçeklibahçe’yi ona bırakacağını söyleyerek kandırır. Çiçek ve Perican esir çocukları Devmen’in elinden kurtarıp savaşa son vermeye çalışırlar.



Yönetmen: Dilara Çilek



Oyuncular:



Gizem Keçeci



Ömer Faruk Altun



Yaprak Göker



Mert Tanyıldız



Nihat Berk Özcan



Ecem Güleç



Fikret Çağlar Yüksel



Mert Şen


Etiketler:
Bu haber toplam 873 defa okundu


YAZARLAR