Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Gülsin Onay Piyano Günleri muhteşem bir konserle başladı
“Balıkçılığın geleceği yetiştiricilik ve açık denizde”
Vali Mehmet Ceylan’ın 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rüstem Paşa Bedesteni ticaretin merkezi olacak

Rüstem Paşa Bedesteni ticaretin merkezi olacak
Rüstem Paşa Bedesteni ticaretin merkezi olacak
26.02.2016 / 14:04


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Rüstem Paşa Bedesteni çevresinde Süleymanpaşa Meydan Projesi kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemesi çalışmalarını incelerken bedesten esnafı ile bir araya geldi.Bedesten esnafının sıkıntı ve taleplerini dinleyen Eşkinat, esnaf ile çay içerek dükkanlarına misafir oldu.Yapılan çevre düzenlemesi sonunda Rüstem Paşa Bedesteni’nin daha işlek olacağını belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Süleymanpaşa Meydan Projesi, insanlarımızı binalar arasında sıkışmışlıktan kurtaracak bir proje. Aynı zamanda esnafımız için de büyük önemi olan bir proje. Proje sonunda Rüstem Paşa Bedesteni’nin çevresi beton yığınlarından arınacak ve tarihi bedesten halkımızın yoğun olarak kullandığı bir ticaret merkezi olacak.” dedi.Rüstempaşa Bedesteni esnafı ile sohbetinin ardından bedesten çevresini gezen Eşkinat yapılan çalışmaları da denetlerken; yürüyüş yolları için atılan betonun çınar ağaçlarının diplerine kadar gelmesine tepki göstererek yüklenici firmaya uyarılarda bulundu.Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Burada oldukça yanlış bir uygulama yapılmış. Ağaçların 50 santimetre yakınına kadar beton olmaması gerekiyor. Dört bir yanı beton olursa nasıl suya kavuşacak bu ağaçlar. Bir ağacın bile oldukça önemli olduğu günümüzde var olan ağaçlarımızı koruyup kollamamız gerekiyor. Artvin’de örneğini gördük. Halk bir oldu ağacını, ormanını yok olmaktan kurtardı.  Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’daki ağaç kesilmesin diye evi başka yere taşıtması olayını bilirsiniz. Önderimiz o olay sonrasında bir söz etmiştir. ‘Ağaç çınardır, çınar ise devlet.’ İşte bizim ağaç sevgimiz buradan gelir.” dedi.Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın talimatının ardından ağaçların çevresine dökülen beton yüklenici firma tarafından kırılarak kazılırken; çınar ağaçları susuz kalıp kuruma tehlikesinden kurtulmuş oldu. 


Etiketler:
Bu haber toplam 2645 defa okundu
YORUMLAR
İbrahim: 
"Trader center"
Ticaretin merkezi derken bundan bahsettiniz galiba. http://www.gundemtekirdag.com/detay/295/tekirdag-da-esnaf-isyan-etti-yol-kapatti
29.10.2016 / 21:22
Ibrahim: 
"Trade center"
Vay anasını ya.ticaretin merkezi olacakmış.duyanlar abd deki Dünya Ticaret merkezi zannedecek.altı üstü toplasan 20 dükkan. yahu siz önce Asli görevlerinizi yapın.ticaret merkezi sizin neyinize.
01.08.2016 / 19:59


YAZARLAR