Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mercedes Benz Türk A.Ş. tarafından yaptırılan laboratuvar açıldı

Mercedes Benz Türk A.Ş. tarafından yaptırılan laboratuvar açıldı
Mercedes Benz Türk A.Ş. tarafından yaptırılan laboratuvar açıldı
10.05.2018 / 14:10

Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Mercedes Benz Türk A. Ş. tarafından yaptırılan laboratuvarın açılışı gerçekleştirildi.


 


Mercedez Benz Türk A. Ş. tarafından Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaptırılan laboratuvar açılışı, Vali Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, kurum müdürleri, Mercedes Benz Türk A. Ş. Eğitim Müdürü Raşit Uzunoğlu, Mercedes Benz Trakya Genel Müdürü Güven Onan ve Mercedes Benz Bölge Koordinatörü Birol Bilici’nin katılımları ile gerçekleştirildi.


 


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul müdürü Ümit Bilir okula yapılan laboratuvar hakkında davetlilere bilgi verdi.


 


Daha Sonra Mercedes Benz Türk A. Ş. Eğitim Müdürü Raşit Uzunoğlu ve İl Milli Eğitim Müdür Ersan Ulusan birer konuşma yaptılar.


 


Törende Konuşan Vali Mehmet Ceylan, “Meslek liselerinin sektörle birlikte ortak hareket ederek, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda eleman sağlamak ve onların donanımlı bir şekilde hayata hazırlanmasına vesile olmak amacı ile sürdürülen çalışmaların en güzel somut örneğini bugün burada hep beraber açılışını gerçekleştireceğiz. Mercedes Benz Türk A. Ş.’nin Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümünün yenilenmesi ve geliştirilmesi için yapmış olduğu laboratuvarlar ile birlikte şirketle gerçekleştiren protokol çerçevesinde yapılacak olan çalışmalar, mesleki ve teknik eğitimin istenilen ve arzu edilen şekilde sektörle buluşmasına vesile oluyor. İlimizde gerçekten sanayi tesisleri çok yoğun. Çorlu ve Çerkezköy ilçelerimizde ciddi bir sanayileşme mevcut. Sektörün gerçekten vasıflı eleman açısında ciddi bir kuruluşlarımız ile ve üniversitelerimiz ile birlikte bizler sektörün istediği ve gerçekten ihtiyacı var ve bunu da bizim milli eğitim olarak sağlamamız gerekiyor. Hem mesleki eğitim kuruluşlarımız ile hem de çıraklık eğitim üretim kalitesi ve miktarını arttırmak adına sürdürmüş olduğumuz çalışmalara destek vermek sorumluluğu içindeyiz. Tekirdağ’da özellikle ciddi girişimlerde bulunuyoruz. Üniversitemizin de aynı Tıp ve Mühendislik Fakültelerinde olduğu gibi son bir yılı sektörün ve fabrikalar içerisinde geçiyor. Aynı yöntemi meslek liselerinde de gerçekleştirmek adına ciddi adımlar attık. Burada çocuklarımız staj ve eğitimlerini hem okulda hem de firmada alarak başarılı bir proje olacak ve diğer projelere örnek olacak” dedi.


 


Okula kazandırılan laboratuvara katkılarından dolayı Vali Mehmet Ceylan, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından Mercedes Benz Türk A. Ş. Yetkililerine plaket takdim edil.


 


Çorlu Halk Eğitim Merkezi Mehter Takımı ve Folklor Ekibi tarafından düzenlenen gösterinin ardından Vali Ceylan ve protokol tarafından laboratuvarın açılış gerçekleştirildi.


 


Açılışın ardından Vali Ceylan ve beraberindekiler laboratuvarı gezerek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Etiketler:
Bu haber toplam 321 defa okundu


YAZARLAR