Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Emekliye 344 TL. aile yardımı geliyor
Vali Aziz Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda Yarışan Sporcuları Karşıladı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun ilk etabı Süleymanpaşa’da tamamlandı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

(AB)'DEN ÖNEMLİ KARAR İNOVASYON GÜÇLENDİRME VE SİBER GÜVENLİK ONAYLANDI

(AB)'DEN ÖNEMLİ KARAR İNOVASYON GÜÇLENDİRME VE SİBER GÜVENLİK ONAYLANDI
(AB)'DEN ÖNEMLİ KARAR İNOVASYON GÜÇLENDİRME VE SİBER GÜVENLİK ONAYLANDI
11.07.2018 / 13:27

(AB)'DEN ÖNEMLİ KARAR


İNOVASYON GÜÇLENDİRME VE SİBER GÜVENLİK ONAYLANDI


 


 TÜSİAD AB Temsilciliği Haftalık Bülteni


Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu’nda Europol ile Türkiye’nin de dahil olduğu sekiz ülke ile işbirliği kapsamında kişisel verilerin transferi üzerine anlaşmaya ilişkin müzakerelerin başlatılmasına yönelik AP görüşü onaylandı.


 


 


Avrupa Birliği, otomobil, kamyonet, hafif kamyon ve otomotiv parçaları da dahil olmak üzere ithal otomobilleri konu alan “Bölüm 232 Ulusal Güvenlik Soruşturması” kapsamında yürütüldüğü belirtilen incelemeye ilişkin yazılı görüşünü ABD Ticaret Bakanlığı’na bildirdi. AB ayrıca, 19 - 20 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan ve ABD Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan kamuoyuna açık oturuma katılmayı talep etti.


 


 


Birleşik Krallık Hükümeti Bakanlar Kurulu tarafından Cuma günü kabul edilen yeni müzakere stratejisine inanmadığı için istifa ettiğini açıklayan Başmüzakereci David Davis’in yerine Dominic Raab atandı.Başmüzakereci David Davis, Hükümet’in 6 Temmuz’da kabul ettiği yeni müzakere stratejisini uygulayarak yürütülecek müzakerelerde en iyi sonucu elde etmesinin mümkün olmayacağını ifade ederek, 9 Temmuz Pazartesi sabahı istifa ettiğini bildirmişti.


 


 


Avrupa Parlamentosu’nun aldığı kararlara göre, vize şartlarından muaf tutulan ve AB'ye üye olmayan vatandaşların AB’ye seyahatlerinde önceden izin alınması zorunluluğu uygulamaya konulacak. 2021'de faaliyete geçmesi öngörülen yeni “Avrupa Seyahat Bilgi ve Yetkilendirme Sistemi” (ETIAS), vizeden muaf yolcular için kontrol getirecek.


 


 


AB Komisyonu göç yönetimi ile ilgili çalışmalar kapsamında Yunanistan ve İspanya’ya yönelik mali yardımları ek 45,6 milyon Euro’luk kaynak aktarımı ile hızlandırma kararı aldı.


 


 


Avrupa Yatırım Bankası (AYB), AB’nin güneyinde bulunan komşu ülkelerin ekonomilerinin krizlere karşı direncini artırmak ve ekonominin büyümesine ve iş yapış ortamının iyileşmesine katkı sağlamak amaçlı çalışmalara hız verileceğini açıkladı.


 


 


Avrupa Parlamentosu, siber güvenlik konusu da dahil olmak üzere Avrupa savunma sanayisinin inovasyon kapasitesinin güçlendirilmesi için Avrupa düzeyinde bir program oluşturulması kararını onayladı. 2019-2020 dönemi için 500 milyon Euro’luk bütçe ile kurulacak olan Avrupa Savunma Sanayii Geliştirme Programı (EDIDP), savunma politikası alanında AB'nin daha bağımsız hale getirilmesini amaçlayacak.

Etiketler:
Bu haber toplam 424 defa okundu


YAZARLAR