Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Emekliye 344 TL. aile yardımı geliyor
Vali Aziz Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda Yarışan Sporcuları Karşıladı
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun ilk etabı Süleymanpaşa’da tamamlandı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tekirdağ'a 6 Milyarlık Yatırım

Tekirdağ'a 6 Milyarlık Yatırım
Tekirdağ'a 6 Milyarlık Yatırım
12.07.2018 / 13:31

Vali Mehmet Ceylan başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı üçüncü dönem toplantısı yapıldı.


 


Vali Ceylan toplantıda yapmış olduğu konuşmasına;  geçtiğimiz günlerde Çorlu İlçemiz Sarılar Mahallesi mevkiinde meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden 24 vatandaşımıza  başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı.


 


Vali Ceylan konuşmasının devamında ; 2018 yılının üçüncü Koordinasyon Kurulu Toplantısını yapıyoruz, hepiniz hoş geldiniz.


 


 Bu toplantı, içeriği itibarıyla 2018 yılının ilk altı ayına ilişkin yatırımların değerlendirildiği  ve aynı  zamanda kuruluşlarımızın 2019 yılı için teklif edecekleri projelerin görüşülüp karara bağlanacağı bir dönemi kapsamaktadır .


 


İlimizde toplam 275 projenin bulunduğu görülmektedir. Bu projelerden 28’i tamamlanmış, 137’si devam etmekte, 110 adet projeye ise başlanılamamıştır.


 


İlimizde yürütülen projelerin toplam parasal tutarı 6 milyar 380 milyon TL’dir. Önceki yıllarda 1 milyar 683 milyon TL harcanmış, 2018 yılında gönderilen ödenek 825 milyon TL olup, dönem sonu harcaması ise 394 milyon TL olarak  gerçekleşmiştir.


 


Projelerin dağılımı; tarım 56, madencilik 2, enerji 17, ulaştırma 49, eğitim 75, sağlık 22, turizm 2 ve D.K.H. (Diğer Kamu Hizmetleri) 52’dir.2019 yılı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yatırım Teklifleri 111 adet olup toplam proje tutarı 1 milyar 878 milyon TL’dir.Toplam 275 projenin bulunduğu görülmektedir.


 


Bu projelerden 28’i tamamlanmış, 137’si devam etmekte, 110 adet projeye ise başlanılamamıştır.  Kuruluşlarımızın öncelikle yürütecekleri projelerle ilgili tüm kesimlerle gerekli koordinasyonu sağlayarak ve bilgi alışverişi yaparak söz konusu projelerin zamanında tamamlanabilmesi için azami gayretin gösterilmesi gerekmektedir.


 


Yatırımcı kuruluş temsilcileri, ilçedeki yatırımları konusunda ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanlarıyla mutlaka işbirliği halinde olmalı ve bilgi alışverişinde bulunmalıdırlar.


 


Kuruluşlarımızın koordinasyon içinde başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını ediyorum. 2018 yılının yatırımlarımız açısından verimli geçmesini diliyorum dedi.


 


 Toplantı, Yatırımcı Bölge Kuruluşlarının sunumlarının ardından sona erdi.


 


 Toplantıya Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra;  İlçe Kaymakamları,İlçe Belediye Başkanlıkları Yetkilileri, Yatırımcı Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

Etiketler:
Bu haber toplam 701 defa okundu


YAZARLAR