Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Süleymanpaşa’nın en büyük ve engelsiz parkında sona gelindi
Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’nde Trakya Projelerine Büyük İlgi
Başkan Albayrak  Çalışmaları İnceledi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KAVAK DERE ISLAH ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI (14-09-2018)

KAVAK DERE ISLAH ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI (14-09-2018)
25.09.2018 / 14:19


   Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kirliliği ve çevreye yaydığı pis kokular nedeniyle Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin kâbusu haline gelen Kavak Dere’de ıslah çalışmalarını tamamladı.



TOPLAM 2850 METRE ISLAH EDİLDİ



   2 etap halinde gerçekleştirilen Kavak Dere Islah çalışmalarının Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandığını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kavak Dere ıslah çalışmaları 2 etap halinde gerçekleşti. 1700 metrelik 1. Etap ıslah çalışmaları V kanal şeklinde gerçekleştirilirken; 1150 metrelik 2. Etap çalışmaları ise U kesit şeklinde gerçekleştirildi. Ayrıca ıslah çalışmaları kapsamında 33 ve 25 metre uzunluğunda iki adet menfez köprü yapıldı” açıklamasında bulundu.



TESPİT EDİLEN KAÇAK HATLAR KAPATILDI



   Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin Kavak Dere’deki kirlilik ve çevreye yayılan pis kokulardan uzun süredir şikayetçi olduklarını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Çevredeki evsel atıklar ve sanayi bölgesindeki bazı fabrikaların kaçak atıksu hatları Kavak Dere’ye dökülüyordu. Islah çalışmalarının tamamlanması ile birlikte tespit edilen kaçak hatlar kapatıldı. Kavak Dere’den artık temiz ve kokusuz su akıyor” dedi.



YEŞİL ALAN DÜZENLEME VE PARK YAPIM ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLECEK



   Kavak Dere etrafında kolektör hattı yapımına da başlanıldığını kaydeden Başkanımız Akay, “Bu bölgedeki atık sular kolektör hattı ile toplanarak Veliköy Mahallemizdeki Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşınacak. Burada arıtıldıktan sonra standartlara uygun bir şekilde doğaya deşarj edilecek. Daha sonra Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kavak Dere etrafında yeşil alan düzenleme ve park yapım çalışmaları gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.











Etiketler:
Bu haber toplam 39 defa okundu


YAZARLAR