Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Ergene Belediyesi 132 Çocuğu Sünnet Ettirecek
Süleymanpaşa Belediyesi Yaz Okulu eğitime başladı
Ergene’de Çocuk Oyun Parkları ve Dinlenme Alanları Dezenfekte Edildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
04.10.2018 / 17:11


İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı YapıldıVali Vekili Tayyar Şaşmaz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı dördüncü dönem toplantısı yapıldı.


 


İlimizdeki yatırımlar hakkında katılımcılara  bilgi veren Vali Vekili Tayyar Şaşmaz konuşmasında ; "İlimizde toplam 285 projenin bulunduğu görülmektedir. Bu projelerden 32’si tamamlanmış, 147’si devam etmekte, 106 adet projeye ise başlanılamamıştır.


 


İlimizde yürütülen projelerin toplam parasal tutarı 6 milyar 470 milyon TL’dir. Önceki yıllarda 1 milyar 654 milyon TL harcanmış, 2018 yılında gönderilen ödenek 897 milyon TL olup, dönem sonu harcaması ise 612 milyon TL olarak  gerçekleşmiştir.


 


Projelerin dağılımı; tarım 56, madencilik 6, enerji 19, ulaştırma 51, eğitim 77, sağlık 22, turizm 2 ve D.K.H. (Diğer Kamu Hizmetleri) 52’dir"dedi.


 


Vali Vekili Tayyar Şaşmaz konuşmasının devamında; “Devlet yatırımlarının temel amacı, vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu artırmaktır. Bu açıdan yatırımcı kuruluşlarımızın 2018 yılı programları gereği, bütçe yılı içinde bitirmeleri gereken projelerini, elbirliği içerisinde mutlaka sene sonuna kadar tamamlamalarını ve 2019 yılı içinde ayrılan ödeneklerin yerinde kullanılmasını, kurumlarımızın yatırımlarını gerçekleştirmede karşılaştıkları sıkıntı ve sorunlarını en kısa sürede gidermelerini, koordinasyon gerektiren durumda Valiliğimizin mutlaka bilgilendirilmesini rica ediyorum. Kuruluşlarımızın koordinasyon içinde başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum.” dedi.


 


Toplantı, Yatırımcı Bölge Kuruluşlarının sunumlarının ardından sona erdi.


 


 Toplantıya Vali Vekili Tayyar Şaşmaz’ın yanı sıra;  İlçe Kaymakamları,İlçe Belediye Başkanlıkları Yetkilileri, Yatırımcı Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

Etiketler:
Bu haber toplam 299 defa okundu


YAZARLAR