Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

2. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı Açıldı

2. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı Açıldı
2. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı Açıldı
11.10.2018 / 10:33

Çerkezköy ticaret Sanayi odası tarafından bu yıl ikincisi düzenlen 2. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı Vali Mehmet Ceylan’ın katılımı ile açıldı. 


 


Fuarın açılış konuşmaları Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Süleyman Kozuva  Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından yapıldı.


 


Fuarda Konuşan Vali Ceylan, "Çerkezköy ilçemiz Tekirdağ özelinde sanayinin ilk temellerinin atıldığı ve sanayileşmenin gelişmesine katkı sağlayan önemli merkezlerimizden birisi.


 


Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Malkara ilçelerimizle birlikte Tekirdağ’da şuanda 12 organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Bir Avrupa Serbest Bölgesinde bin 500’ün üzerinde fabrikamızla, sanayi kuruluşumuzla Türkiye ekonomisine sanayicilerimizle birlikte katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu tür fuarların önemi burada ortaya çıkıyor. Bizim bölgemizde, Tekirdağ bölgemizde faaliyet gösteren bu işletmelerin birbirlerini tanımaları, birbirlerine destek olmaları, hem ticari açıdan, hem diğer konularda birlikte hareket etmeleri ve ‘birlikten güç doğar’ düsturuyla hem kendileri açısından, sanayicilerimiz açısından hem ilçe ve bölgemiz açısından hem de ülkemiz açısından anlamlı ve önemli bir organizasyon. Ben başta Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odamız olmak üzere, Trakya Kalkınma Ajansımıza ve belediyemize teşekkür ediyorum.


 


Geçen yıl da bu fuarın aynısını Kapalı Spor Salonu’nda yapmıştık. Bu sene pazar yerini Ticaret ve Sanayi Odamıza tahsis ettiği için belediyemize teşekkür ediyoruz. Hem sanayicilerimiz daha geniş bir alanda hizmet sunabilme imkânı elde edecekler hem de gelen ziyaretçiler bir fuar havası hissetmiş olacaklar. Başarılı ve verimli bir organizasyon olmasını diliyorum.


 


Bizim için önemli olan bölgemizdeki bu sanayi kuruluşlarını hem korumak hem geliştirmek hem de onların önünü açmak. Asıl amacımız bu. Bizler yöneticileri olarak onların problemlerinin çözümü konusunda onlara en iyi şekilde kolaylık sağlar ve onların önünü açarsak onlar da daha çok üretecekler, daha çok kişiye istihdam sağlayacaklar ve ülke ekonomimize katkı sağlayacaklardır.


 


 Biz sanayicimizin, üreten kesimin, önemini biliyoruz ve bunun bilinciyle yönetim anlayışı yürütüyoruz. Bu tür etkinliklerde önemli bir diğer konu da orta ve küçük sanayi kuruluşlarının büyük sanayi kuruluşları ile bir araya gelerek onların birbirlerine destek olmaları açısından fuarlar önemli. Burada birebir görüşmeler yapılacak.  Ürettikleri ürünlerin hem sergilenmesi hem tanıtımını gerçekleştirecekler ”dedi.


 


Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesildi. Protokol mensupları fuardaki tüm stantları gezerek ÇTSO tarafından hazırlanan plaketleri firma yetkililerine takdim ettiler.

2. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı Açıldı
Bu haber toplam 194 defa okundu


YAZARLAR