Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KERBELA ŞEHİTLERİ ÇERKEZKÖY’DE ANILDI
Ahilik Haftası Münasebetiyle Vali Yıldırım’a Ziyaret
Belediye Faaliyetlerinde Günün Özeti
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Siyer-i Nebi yarışması kayıtları başladı

Siyer-i Nebi yarışması kayıtları başladı
Siyer-i Nebi yarışması kayıtları başladı
26.02.2019 / 12:34


Edirne Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) ortaokul öğrencilerine yönelik olarak bu yıl ikincisini düzenleyeceği Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’nın kayıtları başladı. 



AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, yaptığı yazılı açıklamada, kaybedeni olmayan Siyer-i Nebi yarışmasına Edirne ve ilçelerinde okuyan tüm ortaokul öğrencilerini davet ettiklerini belirtti.



Bu yarışma sayesinde binlerce gencin insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz’i daha yakından tanıma fırsatı bulacağını aktaran İriş, “Peygamber Efendimiz, bir hadis-i şerifinde ‘Yedi sınıf insan vardır ki; Yüce Allah, kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir.’ buyurmaktadır. İşte bu yedi sınıf insandan birisi de Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.” ifadelerini kullandı.



Başvuruların 24 Mart tarihinde sona ereceği yarışmaya, www.efendimizinizinde.com internet sitesi üzerinden kayıt yapılabiliyor.



Soruların “En Sevgili Hz. Muhammed (s.a.s)” isimli kitaptan hazırlanacağı sınav, 20 Nisan cumartesi günü, Türkiye’nin bütün illerinde düzenlenecek ve dereceye girenlere çeşitli hediyeler verilecek. 



 Edirne İl Ödülleri 



1. Drone 



2. Akıllı Saat 



3. Bisiklet 



 Türkiye Geneli Ödüller 



1. 5.000 TL 



2. 3.000 TL 



3. 2.000 TL 


Etiketler:
Bu haber toplam 973 defa okundu


YAZARLAR