Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SEÇİME DOĞRU TEKİRDAĞ PARTİLERİ- (1) AK PARTİ

SEÇİME DOĞRU TEKİRDAĞ PARTİLERİ- (1) AK PARTİ
18.02.2015 / 09:46
Benim her zaman karşı olduğum bir husus vardır ki, asla göz ardı edilmemelidir. KONTENJANA KAR-ŞI-YIM
Kontenjan, seçmenin hür iradesine ağır bir darbedir. Bu uygulamadan en çok zarar gören, hiç kuşkusuz Ak Partidir. Eğer atama usulü değil de, üye bazında ön seçim olsaydı, Ak Parti en az üç belediyeyi alır, (12-0) olmazdı. En azından Marmara Ereğlisi, Çerkezköy ve Kapaklı alınabilirdi. Bu nedenle üye ön seçimi veya anket sistemiyle aday belirlemesi gerekir.
Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Trakya ve Tekirdağ, sol görüş ağırlıklı bir seçmen yapısına sahiptir. Ak Parti destekçilerinin çoğunluğunu göç ile gelen Anadolu kökenli vatandaşlar oluşturmaktadırlar. Bu gruba her ne kadar Tekirdağ yerlisi ve göçmen vatandaşlar katılsa da, bunlar azınlıktır.
Fakat son yerel seçim gösteriyor ki, seçilen adaylar belirleyici oluyor.
Bu tabloya baktığımızda, CHP’NİN üç olan milletvekili sayısının bu seçimde dörde çıkması kuvvetle muhtemel. Geriye iki vekil koltuğu kalıyor. Bunun dörde iki veya, dört-bir-bir olarak belirlenmesi tamamen Ak Partinin aday ismine bağlıdır.
Burada en büyük başarıyı, Vali yardımcısı Mustafa Yel sağlayabilir. ÇÜNKÜ, AK PARTİ KURULDUĞUNDAN BERİ EN YÜKSEK OYU, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAK MUSTAFA YEL ALMIŞTIR. EĞER ATAMA USULÜ OLACAKSA, MUSTAFA YEL BİRİNCİ SIRADA OLMALIDIR.
Halihazırda milletvekili olan Özlem Yemişçi’nin de adaylığı kesin gibi görünüyor.
Ahmet Kambur her ne kadar aday olsa da, artık siyasi kariyerini tamamlamıştır. Bu saatten sonra Tekirdağ’a ve Ak Partiye bir şey katamaz.
Emrah Tunca çok değerli ve başarılı bir kardeşim ama, bu görev için genel merkezin hazır olarak tercih edeceğini zannetmiyorum.
Mestan Özcan’ın henüz adaylığını duymadım. Eyüp Kanar ve Metin Akgün de faal olarak adaylık için öne çıkıyor. Burada önemli olan, artık dönemini tamamlamış yaşlı adayların yarışa katılmamasıdır.Tekirdağ’a bir şey katamazlar.
Kısaca; MUSTAFA YEL+1 VEYA SADECE MUSTAFA YEL
GÖRÜNEN SENARYO BUDUR.

YARIN: SEÇİME DOĞRU TEKİRDAĞ PARTİLERİ- (2) CHP
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR