Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SEÇİME DOĞRU TEKİRDAĞ PARTİLERİ- (3) MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

SEÇİME DOĞRU TEKİRDAĞ PARTİLERİ- (3) MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
24.02.2015 / 09:15
Belki de seçime en rahat girecek parti, Milliyetçi Hareket partisidir. Bir diğer husus da, malesef basına karşı bir tavır sergilenmesidir. Fakat geçtiğimiz dönem itibariyle, MHP’DE ciddi bir değişim göze çarpmaktadır. Bu değişim vesilesiyle, basına karşı bakış açısının da değişeceği sinyalleri dikkat çekmektedir. Seçim analizine dönecek olursak, dediğim gibi, basına karşı kapalı bir yapı sergilenmesine rağmen, Haziran seçimlerinde mevcut vekillikte devir-teslim olacak gibi görünüyor. Şu anda milletvekili olan Bülent Belen, Tekirdağ’ı temsil edememiştir. Eğer Öğretmen Hamdi Budak 1. Sırada olsaydı, MHP Tekirdağ adına mecliste bu kadar yalnız kalmazdı.
Zaten Hamdi Budak’ın ikinci sıraya konmasının nedeni, Bülent Belen’in birinci sırayı hak etmesinden değil, Hamdi Budak ikinci sıradan gösterilip, onun sayesinde iki milletvekili birden çıkarılması içindir. Yoksa, birinci sıra Hamdi Budak’ın olması kaçınılmazdı.
Bülent Belen, seçilir seçilmez, “Ben Çorlu’nun milletvekiliyim” sözüyle, daha baştan 1-0 milletvekilliğe mağlup başladı.
Şimdi yenilenme zamanıdır. Bu da gösteriyor ki, Bülent Belen, belki sadece Çorlu MHP teşkilatının milletvekili olmuş olabilir ama, artık yeni jeneresyonda yer alması mümkün görünmüyor.
Haziran 2015 genel seçimlerinde en çok dikkat çeken isim, mühendis Kamil Günay’dır. Hamdi Budak’ın aday olması kesin gibi görülse de, MHP’NİN Tekirdağ’dan iki aday çıkarması ne kadar garanti olur bilinmez. Bu arada, Belma Kuvancı’yı bir kadın olarak cesaretinden dolayı kutlamadan edemeyeceğim.
Mevcut tabloya baktığımızda, senaryolar şu şekilde gelişecektir;
4-1-1
3-2-1
4-2 yönünde milletvekilliği oluşacaktır. Bu durumu da etkileyecek olan, gündemdeki gelişmelerdir. Kesin bir şey vardır, o da Bülent Belen’in yerini Kamil Günay alacaktır. MHP Tekirdağ’da başarılı olacaksa, bu Bülent Belen’siz olacaktır. Eğer iki aday çıkarsa, bunu da zaman gösterecektir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR