Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YENİ VALİMİZE SESLENİYORUM...! ZEHİR İÇİYORSUNUZ

YENİ VALİMİZE SESLENİYORUM...! ZEHİR İÇİYORSUNUZ
19.03.2015 / 08:58
Tekirdağ’da yeni Valimiz göreve başladı. Biz basın mensupları da Tekirdağ ve ilçelerinin sorunlarını yazılarımızla anlatarak gerek adaptasyon sürecine yardımcı olmak gerekse bölgedeki sorunlardan haberdar etmek için üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz. Bu bağlamda benim yeni valimize çok önemli bir sorunu ibraz etmem zaruridir.
Sayın Valim, Süleymanpaşa halkı, içme suyunu zehirli derenin karışımından elde ediyor.
Yaklaşık üç yılı aşkın süredir, Tekirdağ ve ilçe belediyelerinin su kuyularının bakımı ve Hıfsızsıhha merkezli analizinin yapılması gerektiğini yazıyorum. Bu yazılarımın kısmen değerlendirilmesinin ardından Hayrabolu’daki kuyulardan yüksek oranda arsenik tespit edildi. Ama Süleymanpaşa’ya su sağlayan Muratlı-Aşağısevindikli’de bulunan kuyular, zehirli atık akan derenin yanıbaşında bulunmaktadır. Dere taştığında, rögarlardan kimyevi su kuyulara giriyor.
Hadi buna çözüm bulundu diyelim, derenin yanıbaşındaki kuyular yine de güvenli değil. Yer altından toprağa sızan zehirli atık su, yine kuyulardaki içme suyuna sızıyor.
Ben bu içme suları ile ilgili konuları üç yıldır gündeme getiriyorum, bu süre zarfında üçüncü il sağlık müdürü göreve geldi ama, maalesef değerli müdürlerimiz olaya el atıp belediye sağlık birimlerine gerekli denetim, inceleme, cezai işlem veya yaptırım gibi hiç bir girişimde bulunmadılar.
Son olarak yazdığım köşe yazısında bu konuda uyarmış, yağmur yağdığında Tekirdağ hastanelerinin acillerinde patlama olacağını söylemiştim.Dediğim oldu ama, bu konuda kimse bir çalışmada veya somut açıklamada bulunmadı.
Sayın Valim, Tekirdağ bölgelerindeki içme suyu kuyularını gezme fırsatı bulursanız, bakımsız, yosun ve pas tutmuş, güvenlik yetersizliği ve birçok sıkıntıları görebilirsiniz.Özellikle Şarköy ve Muratlı’da bulunan kuyuların en son ne zaman temizlik ve bakımı yapıldı?
Bu konuda benim tek çabam, halkımızın sağlığıdır. Umarım içme suyu sorunu çözülür.
TEKRAR SÖYLÜYORUM; TEKİRDAĞ VE İLÇELERİNİN İÇME SUYU KUYULARININ İSTANBUL VEYA ANKARA REFİK SAYDAM HIFSIZSIHHA MERKELİ ANALİZ RAPORLARINI AÇIKLAYACAK BİR YETKİLİ YOK MU?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR