Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YENİ VALİMİZE SESLENİYORUM...! (2)

YENİ VALİMİZE SESLENİYORUM...! (2)
23.03.2015 / 08:46
Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki, yeni Valimiz arkasına araç ordusu ve bürokrat kalabalığı takmadan, sadece iki kişiyle Muratlı’ya gelerek, samimiyeti ve güleryüzüyle, bizlerin takdir ve sevgisini daha ilk günden kazanmıştır. Umarım bu görüntü devam eder.
Geçtiğimiz hafta, Tekirdağ’a yeni atanan Vali Enver Salihoğlu’na hitaben, Tekirdağ-Süleymanpaşa’ya içme suyu ihtiyacını karşılayan Muratlı-Aşağısevindikli’deki 12 adet içme suyu kuyusunun, zehirli derenin yanında bulunması nedeniyle Süleymanpaşa hakının her zaman zehirli su içmesi ve çeşitli hastalıklarla karşı karşıya olduğunu, gündeme getirdiğim süre zarfında, bu konuya sadece Tekirdağ Ak Parti milletvekil Sayın Ziyaeddin Akbulut’un duyarlı davrandığını, bu süre zarfında üçüncü sağlık müdürünün göreve gelmesine rağmen somut adım atılmadığını yazmıştım.
Yeni Tekirdağ Valimiz Salihoğlu, anlaşılan o ki, sağlık konusuna duyarlı davranmış ve saat sabahın 08.30’unda Muratlı’ya gelerek, Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu ile birlikte adı geçen kuyuların yanındaki derede incelemelerde bulundu.Tebrikler Sayın Valim.
Kendisinden bir talebimiz daha var;
Muratlı’ya gelirken eminim farkına varmıştır. Tekirdağ-B.Karıştıran duble karayolunun hali içler acısı. Çalışmalara başlandığı günden itibaren neredeyse 10 yıl oldu ama,bir türlü bitirilemedi. Sürekli kazalar ve can kayıpları oluyor. Önceki karayolları müdürünün Ak Parti milletvekili Sayın Akbulut’un bana söylediğine göre, bu başarısızlık nedeniyle emekliliği istenmiş.Tekirdağ şube müdürünün de tayininin çıktığı söylendi. Ama gelen gideni aratır misali, yeni karayolları müdürü de bu konuda görevini layıkıyla yapamıyor.İhale yapıldı, yüklenici firma asfalta siyah mıcır denilen taşı yerine kireç taşı kullanmış.Yeni ihale yapıldığı söyleniyor ama,bozuk yola daha iki gün önce bir türlü tutmadığı halde şerit çizgisi çekiyorlar. Asfaltta çökme oluşuyor, üzerine biraz zift döküp kapatıyorlar. Bir baştan savmalık almış başını gidiyor. BUNCA MAL VE CAN KAYBININ HESABINI KİM VERECEK?
İnanıyorum ki, Sayın Enver Salihoğlu bu konuları inceleyecek ve sorumlulardan hesap soracaktır. Tekirdağ’ımızda sorunlar çoktur. Bunları Sayın Valimize iletmeye devam edeceğiz.

YARIN: MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SORUNLARI
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR