Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YENİ VALİMİZE SESLENİYORUM...! (3)

YENİ VALİMİZE SESLENİYORUM...! (3)
24.03.2015 / 08:45
Yeni valimiz Enver Salihoğlu’ndan beklentilerimiz büyük. İnanıyorum ki, dile getirdiğimiz sorunları değerlendirmeye alacaktır.
Tekirdağ, hiç kimseden çekmedi İl milli eğitim müdüründen çektiği kadar.
Odasından çıkıp, ilçelerdeki okulları gezmez, okullarımızın yapısal ve maddi anlamdaki sıkıntılarını bilmez. Varsa yoksa ilçelerdeki öğretmenevlerinin kapatılması için çalışır.
Benim yanımda Ak Parti Tekirdağ milletvekili Sayın Ziyaeddin Akbulut kendisini defalarca aramış, sorunlara, özellikle Muratlı Eski öğretmenevinin milli eğitim bünyesinde halka park ve çeşitli hizmet vermesini telkin etmiş, Şu an Cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “il ve ilçelerdeki Vali ve Kaymakamlar milletvekillerine halka hizmette yardımcı olsun” sözüne rağmen bu milletvekilimizin telkinini hiçe saymıştır.
Tayininin Bolu’ya çıktığı söylendiği halde, halen Tekirdağ’da görevde bulunmakta olup, Tekirdağ’a hizmette yetersiz kaldığı halde, neden halen ilimizde görev yapmakta ısrar ettiği anlaşılamamıştır. Kumbağ’daki bir okulun adeta gölete dönüştüğünü, Muratlı’daki okulların halinin içler acısı halini defalarca haber yaptığım halde, bu konuda bir girişimde bulunmak yerine, adı geçen okula ve ilçe milli eğitim müdürüne inceleme soruşturma yazısı yazmıştır.
Milli Eğitim Müdürlüğünün yapması gereken şeyi, büyükşehir belediye başkanı ve Gaziantep’e giden Sayın Ali Yerlikaya gerçekleştirme çabasında olmuştur.
Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Muratlı eski öğretmenevinin bahçesini, mülki amir yetkisini kullanarak halkın hizmetine açmış, hem halk eğitim müdürlüğüne gelir sağlama hem de halkın park olarak gidecek yeri olmadığı için halkın kullanımına açmasını, kendisinden yazılı izin almadığı için kapatmıştır.
Arazisi Büyükşehir olmadan önce özel idareye ait olan, taşınmazı Milli eğitimin olan bu eski öğretmenevinin halka ve eğitime kazandırılması için, Şu anda Ak Partiden milletvekili aday adayı olan Vali Yardımcısı Mustafa Yel’in çabası da sonuçsuz kalmıştır. Sayın Yel milletvekili olunca bu sorunların giderileceğine eminim ama, Sayın Valimizden de okullarımızın daha güvenli ve modern binalar haline getirilerek geleceğimizin teminatı çocuklarımıza uygun ortam oluşturulması konusunda destek bekliyoruz. Bundan da şüphemiz yoktur.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR