Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İŞ YAPAN KARAYOLLARI MÜDÜRÜ İSTİYORUZ

İŞ YAPAN KARAYOLLARI MÜDÜRÜ İSTİYORUZ
31.03.2015 / 08:52
Tekirdağ-B.Karıştıran arasındaki yol ilk başladığında, çok büyük umut bağlamıştık. Yapılan açıklamada, bu yolun tamamen oturması için bir yıl bekleneceği söylenmişti. Oysa neredeyse on yıl olacak ama, bu yolu yapma becerisini gösteren bir karayolları müdürü göremedik. Bu sadece karayolları müdürünün meselesi değil, insanların can ve mal güvenliği meselesidir. Eğer siz o halkın can ve mal güvenliğini sağlayamıyorsanız, bunca insanın hayatını kaybetmesini umursamıyorsanız, o koltukta oturmayı hak etmiyorsunuz demektir.
İNSAN HAYATI KUTSALDIR, İHMALE GELMEZ. İHMALİ GÖSTERENLER, KAYBEDİLEN CANLARIN SORUMLUSUDUR.
Eğer 45-50 kilometrelik yolu yapamıyorsanız, bu başarısızlıktır. Ak Parti hükümetinin en başarılı olduğu icraat, duble yol yapımıdır. Bu imkanlar mevcutken, karayolları müdürü bu konuda gerekli duyarlılığı göstermiyor demektir.
GELEN GİDENİ ARATTI
Ak Parti Tekirdağ milletvekili Sayın Ziyaeddin Akbulut’la konuşmamızda, “Muratçığım, senin yollar için gösterdiğin çabayı görüyor ve bu konuda yazdığın yazıları okuyorum. Karayolları müdürünün emekliliği istendi.” demişti. Ardından Tekirdağ 18 Karayolları şube müdürünün de tayini çıktı. Çünkü, bu müdür lüks aracıyla yolu gezmiş, özel hidrolikli aracıyla sarsıntıyı hissetmemiş, ayrıca aracın camından bakıp yolun bozuk olduğunu görme zahmetine katlanmamıştı. Ben de bunu yazmıştım. Ama gelenler gidenleri aratıyor. Yolun çöktüğünü haber yaptım, resimleri yayınladım, sadece yama yaparak yoldaki yarıkları kapattılar. Şimdi de, yolun bir tarafı beyaz kireç tozuyla kazaya davetiye çıkarırken, diğer tarafı kabak tabir edilen kaygan bir zemin olmasına rağmen, sadece sürekli silinen yol şeridini yenilemekten başka bir iş yapmıyorlar.
Bu yol sorununu Sayın Mustafa Yel milletvekili olunca el el verip çözeceğiz ama, o zamana kadar Sayın Valimizin, önceki valimiz Sayın Ali Yerlikaya gibi bu sorunun üzerine inancımız tamdır.
BİZİM TEK AMACIMIZ, ARTIK CAN VE MAL KAYBININ OLMAMASIDIR. BU YOL YA YAPILMALI, YA DA YAPAMAYAN YAPANA DEVRETMELİDİR.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR