Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SORUMLULARI TEK TEK YAZACAĞIM

SORUMLULARI TEK TEK YAZACAĞIM
02.04.2015 / 09:09
Bana, “Murat sen bu yollara neden taktın bu kadar?” diye soruyorlar. Ben yollara takmadım, bu yollarda meydana gelen kazalara, bu yollarda kaybedilen canlara taktım. Bu işin peşini de bırakmayacağım. Benim bu işten ne kazancım, ne de çıkarım vardır.
Benim mücadelem, insanlar üç otuz paraya aldıkları araçların yoldan çıkmasıyla veya çarpışmasıyla paramparça olmasına, yolların bozuk olmasıyla yaralanan insanların veya kaybedilen canların artmaması için taktım ve takmaya devam edeceğim.
Ben Muratlı’da yaşıyorum ve Muratlı’ya bağlı köy vasfını yitirmiş mahallelerin yollarının yapılması için mücadelem sürecek.
Benim mücadelem, daha kış bastırmadan bana verilen sözün yerine getirilmemesidir.Benim mücadelem, Yeşilsırt mahallesi muhtarıyla ziyaretine gittiğimizde çift şeritli sıcak asfalt yapacağını söyleyen, destek gelmese bile, kendi yetki ve imkanlarıyla bu yolu yapacağını söyleyen Fen işleri daire başkanlığının konuşmamızdan altı ay geçmesine rağmen bir kilometrelik yolu yapmaması veya yapamamasıdır.
Benim mücadelem, yıllar önce Jandarma trafik denetleme ekiplerinin günde 2050 araç geçtiğini tespit ettiği Aşağısevindikli-Yukarısevindikli-Vakıflar yolunun, Yukarısevindikli-Vakıflar kısmında şoförlerin çukurlarla köşe kapmaca oynadığı için şarampole uçma riski taşıdığı, birçok aracın kaza geçirdiği berbat yolun yapılmasına duyarsız kalınmasıdır.
Benim mücadelem, Sözde yapılan Kırkkepenekli yolunun yine delik deşik olması sebebiyle vatandaşın mağduriyetinin giderilmesidir.
Benim mücadelem, bir sürü etkinlik düzenlemeye para varken, yol yapımında kaynak, malzeme, bütçe, araç olmadığı mazeretine sığınılmasıdır.
Benim mücadelem, bu kadar yazdığım halde, net bir açıklama yapılmamasıdır.
Benim mücadelem, başka ilçelere hizmet gönderilirken, Muratlı’nın umursanmamasıdır. (bana kanalizasyon açılışı demeyin. Onun da hatalarını yazmak zorunda kalmayayım)
Burada yazıyorum; En çok can ve mal kaybına neden olacak, yukarısevindikli-Vakıflar yolu, Yeşilsırt yolu ve Çorlu’ya bağlantısı olan Kırkkepenekli yolu AYNI AŞAĞISEVİNDİKLİ-YUKARISEVİNDİKLİ GİBİ YAPILMAZSA, BU YOLLARDA CAN KAYBI OLURSA, SORUMLULARI TEK TEK YAZACAĞIM DİYE BAŞLIK ATACAĞIM.
BANA “YAZMA” DİYENLER VAR, BENİM YAZILARIMDAN BAŞKALARINA ZARAR VERMEK İSTEYENLER VAR. ONLARA SESLENİYORUM;
BENİM BU İŞTEN ÇIKARIM YOK. BENİM KOLTUK KOLLAMA HUYUM YOK. BENİM TEK DERDİM, HALKIN SORUNLARINI İLGİLİ MAKAMA İLETMEKTİR.YILMADIM, YILMAYACAĞIM, VAZ GEÇMEYECEĞİM.
TEK AMACIM, HALKIMIZIN SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ VE DAHA UYGUN ŞARTLARDA YAŞAMASIDIR. EĞER BEN BU İŞİ BECEREMİYORSAM, CEKETİ ALIP GİTMEYİ BİLİRİM. AMA GÖREVİNİ YAPMAYANIN DA AYNI ŞEYİ YAPMASINI BEKLERİM.
TAKDİR HALKIMINDIR.
GÜVENLİ YAŞAMAK MI, (ÖLÜM MÜ?) TERCİH SİZİN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR