Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ VE İLÇELERİNDE ADLİYE-BELEDİYE NE KADAR GÜVENLİ?

TEKİRDAĞ VE İLÇELERİNDE ADLİYE-BELEDİYE NE KADAR GÜVENLİ?
14.04.2015 / 09:11
İstanbul Çağlayan adliyesinde şehit edilen merhum Mehmet Selim Kiraz, Tekirdağ ve ilçelerinde güvenlik zafiyetini gözler önüne serdi.
Objektif olarak baktığımızda, güvenlik konusunda en güvenilir yer, Tekirdağ adliyesi, Tekirdağ Kaymakamlığı ve Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanlığıdır. Adliye tüm binalardan ayrılmış hukuk bölümü olup, en güvenilir yer diyebiliriz. Aynı şeyi Muratlı için söyleyemeyiz. Ama Muratlı Kaymakamlığında böyle bir zafiyet yaşanır mı? Hayır. Fakat, yeni emniyet binasının hayata geçirilmesiyle birlikte, adliyenin de emniyet binasına taşınması güvenlik açısından iyi olur. Çünkü, adliye ile tüm kamu kurumlarının Kaymakamlık binasında olması uygun ve güvenli değil. Muratlı’ya bir adliye lazım.
Güvenliği en yetersiz yer ise, Muratlı Belediyesidir. Öncelikle, belediye binasında iş dükkanları olması, belediyenin güvenliği için bir handikaptır. Bu konuda bir çalışma yapılması lazım. Ayrıca, Muratlı belediyesi çok büyük bir sorunla karşı karşıya. BELEDİYE BİNASINDA YANGIN MERDİVENİ YOK.Binada çok önemli iş yerleri var.Noter, mali müşavirler, avukatlar ve en önemlisi, belediyeye ait önemli evrakların bulunduğu hizmet binaları. Yangında önce kurtarılacak olanları nasıl kurtaracaksınız? Belediye binasında iş yerleri olmaz.
Bu nedenle, belediyelerin, adliyelerin ve hizmet binalarının ayrı olması lazım. Büyükşehir nasıl ki TESKİ’Yİ kurar kurmaz, lüks binalar yaptı. Tekirdağ’da ben Muratlı caddesinde TESKİ’NİN ikinci binayı gördüm.Muhteşem ve modern bir yapı.BÜYÜKŞEHİRE TAVSİYEM, TÜM İLÇE BELEDİYELERİNİN BÖYLE MÜSTAKİL VE MODERN HALE GETİRİLMESİDİR. BİR DİĞER HUSUS DA, ADLİYE VE EMNİYETİN BİRBİRİNE YAKIN GÜVENLİ HALE GETİRİLMESİ GEREKLİDİR. Bu hem resmi binalarımız hem de güvenlik açısından daha avantajlı bir ortam oluşturur.
TEKİRDAĞ ARTIK AVRUPA’YA YAKIŞIR GÜVENLİK VE HİZMET BİNALARINA KAVUŞMALARIDIR. Tercih idareci büyüklerimizindir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR