Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI HIDRELLEZ ŞENLİKLERİNDE HAYAL KIRIKLIĞI

MURATLI HIDRELLEZ ŞENLİKLERİNDE HAYAL KIRIKLIĞI
29.04.2015 / 08:50
Sürekli, “ben söylemiştim” demekten bıktım ama ben daha önceki yazmış olduğum köşe yazısında, belediyelerin ideolojik konser organize ettiğini, halkı eğlendirecek, coşturacak sanatçıları getirmediğini, en azından halkı eğlendirecek sanatçılar getirmesi gerektiğini söylemiştim. Maalesef bu yıl da olmadı.
Trakya milliyetçiliği de fos çıktı. Yerel seçimlerde (A) partisi olsun, (B) partisi olsun, (C) partisi olsun, halkın dilinde, Trakyalı bir aday olması gerektiği konuşuldu. Aday adaylığı sürecinde de bu amaç ön plandaydı. Tekirdağ’dan hem bayan hem de memleketi ön planda tutularak harcanmaya çalışılmasına, bazılarının telkinleri, mesajları, kulislerine rağmen bu bayan duyarlı ve sadece partisine ve hizmete gönül vermiş partililer sayesinde birinci çıktı.
Bazı okuyucularım, “Muratlı Hıdrellez şenlikleriyle bunun ne ilgisi var?” diyebilir. Çok alakası var.
Fedai ve Sedai kardeşler, Muratlı’nın Kırkkepenekli köyünden, (pardon mahallesinden) genç, girişimci ve geleceği parlak çocuklar. Hıdrellez şenliklerine talip oldular. Ama belediyeden olumsuz cevap aldılar. Muratlı kendi içinden çıkmış organizatörlere sahip çıkmadı.
Ünlü müzik organizasyonunun menajeri Burhan Dikduran; Muratlılı, edebiyatçı, değerli bir insan olan Mümin Dikduran’ın akrabası. Ona da olumsuz cevap çıktı. Muratlı yine bir vatandaşına sahip çıkmadı ve İstanbul’dan bir organizatöre verildi. O organizatörü de tanırım. Değerli ve başarılı bir arkadaşımızdır. Ama sanatçıların Muratlı halkını coşturması gerektiğini düşünüyorum. “Güzel günler göreceğiz çocuklar”la halk coşmaz.
Ne olursa olsun, hayırlısı olsun. Bol bol parça arasında siyasi şov yapılır, belediye başkanımız da tek söyleyebildiği parça olan “karlı kayın ormanı”nı söyler, program sona erer.
Ama şunu ifade etmeliyim ki, Muratlı evladına “Murander” sahip çıktı. Muratlı çocuğu Sedai-Fedai kardeşlere eğlence organizasyonunu verdi. Eh, ne diyelim; Herşey hayırlısıyla olur. Umarım ikisi de güzel olur.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR