Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ DÜNYA ÜNİVERSİTESİ OLMA YOLUNDA

03.08.2015 / 09:25
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, 01 Mart 2006’da Trakya Üniversitesi bünyesinden ayrılarak Profesör Dr. Halim Orta önderliğinde kurulduğunda, bu kadar kısa zamanda bu kadar çabuk büyüyeceği kimsenin aklına gelmiyordu. Kısa zamanda büyüyüp gelişen üniversite, bölgenin önemli bir eğitim merkezi olmasının yanı sıra, Tıp fakültesi ile Tekirdağ ve çevresinin şifa merkezi olup, başarılı keşiflere de imza attı. Dünyada 5 santime kadar ayak uzatılırken, bu araştırma hastanesinde 10 santime kadar uzatılma başarısı gösterildi. Şimdi de kol uzatma çalışmaları devam ediyor. Tıp Fakültesi Araştırma hastanesinin yeni inşaatı da bitmek üzere. Ayrıca, hemen her yıl yeni eğitim birimleri ve modernizasyon alanındaki çalışmalarla, İzmir ve İstanbul üniversiteleri ile eşdeğer adeta bir eğitim şehri haline dönüşme yolunda günden güne aşama kaydediyor.
Ayrıca, düne kadar diğer illerin üniversiteleri ile iletişimi olan üniversite, REKTÖR OSMAN ŞİMŞEK, REKTÖRLÜK ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ HAKAN CÖMERTLER VE BAŞARILI EĞİTİM ORDUSUYLA DÜNYA ÜNİVERSİTELERİNİN ZİYARET MERKEZİ HALİNE GELDİ.
DÜNE KADAR, İSTANBUL, İZMİR, ANKARA ÜNİVERSİTELERİNİ SEÇEN ÖĞRENCİLERİN YENİ TERCİHİ, NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ OLDU (AVRUPALI ÖĞRENCİLER DAHİL)
Bunun yanında, gerçekleştirdiği çalışmalar ve yaptığı projelerle dünya üniversiteler başarı tarihine de adını yazdırmaya, (güneşinoğlu projesi ile alınan derece) diğer Avrupa üniversitelerinin ilgi ve ziyaret odağı olmaya devam ediyor.
Doluluk ve tercih oranı maksimuma çıkan TEKİRDAĞ Namık Kemal üniversitesinin başarılı buluşları ve eğitimiyle dünya eğitim sistemine damga vurması kaçınılmaz olacaktır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR