Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
“Gribe iyi geliyor” diye bilinenler,  gerçekten faydalı mı?
Şarköy’de Meyveciliğe  Büyükşehir Desteği
OBEZİTE İLE BAŞ ETMENİN 7 YOLU

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YENİ TÜRKİYE, ESKİ TÜRKİYE KADROLARINI TASFİYE EDİYOR…

28.08.2015 / 11:45
1 Kasım seçim sonuçları
Küçülen dünyamızında meselesi gibi
Görünüyor.
Gerçektende 1 Kasım’da sonuç, Arap dünyasında, İran’da, İsrail’de, ABD ve Avrupa birliğinde de merak uyandırıyor.
Çünkü,
Ortadoğu’daki İslâm coğrafyasını
Esir almış gelişmiş toplum ülkeleri
Ve
Uluslar üstü sermaye, tüm dünyada sahneye koyduğu oyunda, Türkiye’ye düşen rolü, kim üstlenecek ve bu üstlenmede,
“Dünya, 5’den büyüktür” diyen siyasi yapının, bundan sonra izleyeceği siyasal rotanın ne olacağı merakı sardı dünya siyasetine, ekonomisine yön veren çevrelerce.
Uluslar üstü gezgin sermaye, ülkemiz siyasetinde muhalefet olmaktan öteye geçemeyenlerle bir yere varılamayacağını anladığından, 1 Kasım sonrası hükümet olma olasılığı yüksek olan AK Parti’ye karşı temkinli ve uzlaşıcı bir yaklaşım göstermek zorunda olduğunu biliyor, bölgedeki Türkiye ağırlığını kabullenerek iş birliği adımlarını atıyor.
Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İslâm dünyasındaki popülerizminide hesaba katarak, kendilerinin yarattığı Ortadoğu’daki kargaşa ve çatışmaları Türkiye ile birlikte çözüme ulaştırmak için öneriler yapılıyor.
Dünyadaki bu gelişmeleri anlamaktan uzak olan muhalefet partilerinin bölgesel hiçbir fikri ve sözü olmamasıda, Türkiye’deki siyasal zeminde kendilerine pay veren kesimlerin kendilerine ve içe dönük olmaları toplumsal dışlanmalarına neden oluyor
Ve
Eski Türkiye’deki yerlerini arıyorlar.
Hatta,
Darbe çağrıları yaparak,
Gerçek kimliklerini sergiliyorlar,
Cuntacılıkları depreşiyor, darbelerde elde ettikleri prestijlerine kavuşmanın yollarını ararken, Doğan medyada, Fethullah çetesinin gazete ve TV’lerinde, ağızlarına geleni yazıp, söylüyorlar, traji komik hallere düşüyorlar.
Ve
Yeni Türkiye’ye ayak uyduramıyorlar,
Toplumsal dışlanmışlığı yaşadıkçada bitiyorlar,
Dünya görüşleriyle, ideolojileriyle.
Türkiye’deki sosyal değişim ve ekonomik olgular, dünyadaki gelişmelere paralel yol izledikçe, eski Türkiye’nin elemanları alkış tutuyorlar, AK Parti zora giriyor diye, seçimde puan kaybedecek diye.
Sonuç olarak ülkemiz 2002’den bu yana yaşadığı değişim ve dönüşümlerde, barıştan yana politikalarıyla, dünya ve bölgesel sorunlara hakimiyetiyle uluslar arası saygınlığa ulaşması, Eski Türkiye kadrolarınca görmemezlikle karşılansada, zaten onların yeni Türkiye’de yerleri yok oluyor, tarih sahnesinden siliniyorlar.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR