Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇÖLYAK HASTALIĞINA DUYARSIZ OLANLAR; “BU HASTALIĞI YAŞARSANIZ GÖZÜME GÖRÜNMEYİN”

17.11.2015 / 16:37
Bugün Tekirdağ adına utandım. Siyasilere bakıyorum, bürokratlara bakıyorum, ne kadar gövde gösterisi yapılacak,ne kadar basının ilgi duyacağı ETKİNLİK, SEMİNER VE BENZERİ YER VARSA, ADETA REZERVASYON YAPTIRIR GİBİ GİDİYORLAR.
Mağaza açılışına gidersiniz.(tabi ünlü firmaysa, zengin ve popüler biriyse)Maç izlemeye tam kadro gidersiniz. Yemek davetine gidersiniz. BU YEMEKLERİ YİYEMEYEN BAŞTA MİNİCİK ÇOCUKLAR OLMAK ÜZERE BİRÇOK ÇÖLYAK HASTASI, KISACA İNCE BAĞIRSAK KANSERİ HASTASI OLANLARIN OLDUĞUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?
İtiraf etmek gerekirse, benim artık bir lokma ekmek yerken, bunu yiyemeyenlerin olduğunu düşününce içim acıyor.
Bu haberi yazarken, sosyal medyada, Engelsiz yaşam derneğinin düzenlediği yemeğe katılıp, bunu paylaşma yarışına girenleri gördüm ve onların adına ben utandım. Çünkü onlar, oraya gidince, engellilerin yanında olduklarını gösterip hava atacaklar.(gerçi engellileri umursadıkları da yok ya,sadece sosyete buluşması gibi) Ama bu tarafta, o yiyecekleri yiyemeyen kişilerin seminerine gelmezler. Engelliler bahane, yemek ve eğlence şahane. BEN ONLARIN ADINA, ÇÖLYAK HASTALARI KARŞISINDA UTANDIM.
Davetiyede adı geçen iki kişi bile yok. Dernek açılışına gidersiniz, dükkân açılışına gidersiniz, yemeğe gidersiniz, kurdele kesmeye gidersiniz ama bir grup hasta insanın dayanışmasına gitmezsiniz. Ne diyeyim, sizleri vicdanınıza mahkûm ediyorum.
Ben bugün o insanların yanında olmaktan son derece mutluydum. Şimdi eğer biraz insanlık kalmışsa, bu insanlara o büyük makam gücünüzle yardım elini uzatırsınız. PARALARI SOKAĞA ATANA KADAR İHTİYACI OLANLARI GÖRÜN. TABİ BU DÜŞÜNCE HALA VARSA…
TEK BİR KADININ HAYAT MÜCADELESİ KADAR, ÇOK KİŞİDE DUYARLILIK YOK. YAZIK, ÇOK YAZIK.
İNSANLIK ÖLMÜŞ, BAŞIMIZ SAĞ OLSUN.
ÇÖLYAKLI DOSTLARIM, SONSUZA KADAR SİZİN YANINIZDAYIM.
YANINIZDA OLMAYANLARA DA TEK SÖZÜM,AYNI HASTALIĞI YAŞAYIN DA GÖRÜN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR