Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GAZETEMİZİN SAHİBİ YAŞAR İŞKÂR HAKKINDA

Bir süredir CHP’LİLER, gazetemizin sahibi Yaşar İşkâr’ın köşe yazıları nedeniyle benimle telefonla veya şahsen konuşarak tepkilerini dile getirdiler. Yaşar İşkâr, “CHP’LİLER
29.04.2013 / 00:00
Demek ki bayağı okuyanı varmış. Öncelikle, Yaşar İşkâr’la tanışmamı, gazetesini neden tercih ettiğimi ve kendisini bu yazıları yazmaya iten süreci anlatayım. Kendisiyle beni tanıştıran Muratlı Hizmet gazetesi imtiyaz sahibi Kamil Baştuhan’dır. Bana, gazetesine gelerek yanımda da iki köşe yazısı getirmemi rica etti. Ben de, “yapMAYIN ve AB Avrupa bozgunculuğu” diye İsrail’e mayın temizleme olayı ve AB konusunu içeren iki köşe yazısı yazmıştım. Bana iki gazete söyleyerek okuyup okumadığımı sordu. Benim milliyetçi görüşlü olduğumu ve kendisinin tam tersi olarak solcu ve Marksist olduğunu söyledi. Ben hızlanıp giderken, durdurarak, “BİZİM GAZETEDE SAĞ SOL YOKTUR. DÜRÜST VE AÇIKSÖZLÜ OLAN HERKESE KAPIMIZ AÇIKTIR.” Dedi. O günden beri bu gazetede yazıyorum. TRAKYA DEMOKRAT AİLESİNDE, TÜM KÖŞE YAZARLARI ÖZGÜRDÜR VE HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN, FİKRİNE SAYGI DUYULUR. Yaşar İşkar’ın da yazdıkları, kendi görüşleridir.
Son zamanlardaki köşe yazılarına gelince, kendisi vatanından yıllarca sürgün olarak Almanya’da yaşamak zorunda kalmıştır. Bu nedenle, askeri cuntaya ve Silivri olaylarına taraftır. Referandumda da bu nedenle EVET’İ desteklediği için birçok abonesini kaybetmiştir. Ak Partiye de kendisini anlamadığı için kırgındır.(özellikle Ziyaeddin Akbulut’a) Köşe yazısında yazdıkları o dönemde yaşadıklarının sorumlularına kişiseldir. Gazetede her köşe yazarı kendi düşüncelerini yazmakta hürdür. Yaşar İşkar, bu konuda gazetenin adı gibi demokratik davranmıştır.
Bir de kendine has olmazsa olmaz ilkeleri vardır. Siyasi veya idari erkândan kim olursa olsun, gazetesine gelip kendisini ziyaret etmediği sürece, ne hoş geldine ne de hayırlı olsuna gitmez. Hem mesleki hem de yaş itibariyle, kim gelirse gelsin, kim seçilirse seçilsin önce gazeteleri ziyaret etmeli ki gazete sahibi de ziyaret etmeli düşüncesindedir. Kendisinin birçok gerek CHP’Lİ gerekse Ak Partili birçok arkadaşı vardır. İnsanları tanımak için o kişinin yaşadığı geçmişi ve süreci bilinmelidir. Köşesindeki düşüncelerinin ifadesi veya anlatımı ne ifade eder bilinmeyebilir ama tanımak için bire-bir konuşmak gerekir.
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR