Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİR KİTABIMIN YAZIM ANISI - 2-

BİR KİTABIMIN YAZIM ANISI - 2-
07.03.2017 / 11:58
Bana benim pratiğim yok. Sen kısa ve öz bir kitap hazırlayamaz mısın? Deyince aklıma; 1980’li yıllarda Malatya’da arıcılık malzemeleri, kitapları ve arı ürünleri satışı yapan ve beş on yıldır da İstanbul İstoç’ta bulunan, Türkiye’nin en büyük arı ürünleri dış satıcılarından olan Ziraat Mühendisi Yunus Aksu Bey’in, bana her telefon görüşmemizde ve İstanbul’a geldiğinde de işyerimizde de “çok daha kısa ve çok daha ucuz kitaplar istiyoruz” şeklindeki istek ve önerileri geldi.
Oğlumda olsa vaat etmenin borçlanmak olduğunu bildiğimden duraksayıp düşünürken, müdiremiz Nursen Hanımefendi “Nizam amca; burada yiyip içip yatmaktan, yaşınızla orantılı meşguliyetler bulamamaktan ve dışarıdaki hobilerinizi sürdürememekten hepinizin sıkıldığını ve bazı sakinlerimizde sendromlar başladığını görüyoruz. Siz de bunlardan birisiniz ve bu size önümüzdeki kış boyu özel merakınızla ilgili bir uğraş olur, rahatlarsınız. Deneyin gençler bilebilse yaşlılar yapabilse” demeyin dedi. Oğluma destek oldu. “Hatta bilgisayarımızla bizde size yardımcı olabiliriz demesinde de esinlenip cesaret alarak bu kitapçığı Bakırköy belediyesi şefkat evinin 407 numaralı odasında hazırlamaya başladım.
İnşallah basılınca ilk olarak, Türkiye’deki dört yüz civarında olduğunu öğrendiğim Ceza ve Tevkif Evleri kitaplıklarına, ücretsiz olarak yeni arıcı meslektaşlarımızın bu güzel ve duygusal jestinin memnuniyeti, nefis balının tatlı anısı olarak birer adet kitap gönderecek ve bu vesile ile Tarım ve Köy İşleri Bakanlığımıza şu düşüncemi arz edeceğim; Bakanlığımızın binbir emek, zahmet ve masrafla bastırıp il ve ilçe Tarım Müdürlüklerine, çiftçilere dağıtılmak üzere yolladığı, tarımsal üretimle ilgili onbinlerce broşürün, abartısız, yüzde onunun bile amaçlanan yerlere ve asıl faydalanacak olanlara ulaşmadığını, raflarda ve dolaplarda bozulup atıldığını gözlemlerimce çok iyi bilenlerden biri olarak; Bakanlığımız yayınlarının önce hapishane sonra silah altında eğitim gören askeri birlik kütüphanelerine gönderilmesi hususunun düşünülmesi ve araştırılmasını dileyeceğim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR