Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Sosyal Güvenlik şemsiyesi delik deşik oldu
Kavaklı’da  Tarım Organize Sanayi Bölgesi  Kuruluyor
Klasik Araçlar  18 Mayıs’ta  Uzunköprü’de

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ARININ ŞAHANE ÜRÜNÜ ARI SÜTÜ - 1 -

ARININ ŞAHANE ÜRÜNÜ ARI SÜTÜ - 1 -
18.03.2017 / 09:04
Hepimiz hatırlarız. Çocukluğumuzda dinlediğimiz hikayelerde şöyle bir parça geçerdi. “Padişah, bu ziyafette, öyle güzel ve nefis yemekler hazırlatmıştı ki, sofrada KUŞ SÜTÜ’NDEN başka herşey vardı.”
KUŞ SÜTÜNE, hikayelerden başka bir de, GURABA Hastahanesi vakfiyesindeki bir kayıtta rastlıyoruz. “Eğer hastalara yedirilecek et bulunmazsa, onlara muhakkak av eti yediriniz. Hastalar KUŞ SÜTÜ, kuş eti ile beslenecektir.”
Atalarımız, iyi geçim için, “Ya uçar kuşun, ya döner taşın olmalı” demişlerdir. Döner taştan değirmen, uçar kuştan da arının ve dolayısıyla da KUŞ SÜTÜNDEN, ARI SÜTÜ’nün kastedilği anlaşılmaktadır.
Halen, gerek arı sütünü kullananlar arasında, gerekse son 10 senede Viyana, Roma, Madrid, Paris ve Bükreş’te yapılan Beynelmilel Arıcılık Kongrelerinde dünyada neşredilmekte olan her arıcılık dergisinde, bu konuya önemle yer verilmiştir.
Bütün bunların çok önemli bir nedeni vardır. Çünkü, arı sürünü kullananlar, onun çok kıymetli bir değeri olduğunu müşahade etmişlerdir. Onu kullanarak, herşeyden önce bünyelerinin enerji topladığını, organizmalarının daha canlı kaldığını, ruhen ve bedenin gençleştiklerini ve ayrıca da bir çok hastalıklardan kurtulduklarını görmüşlerdir.
Genel olarak tedavi konusunda, bir çok yazar ve ilim adamlarının fikirleri tezatlı olduğundan, bu durum çekişmelere, münakaşalara sebebiyet vermektedir. Fakat, hiç münakaşa götürmeyen gerçek şudur ki, Arı sütü, kendi bünyesinde çok mühim ve çok kıymetli maddeler bulundurmaktadır.
Amino asitler, vitaminler ve bahusus pek çok hastalıklarda büyük faydaları görülen (B) kompleks vitaminlerin, arı sütünde suni olarak değil, tabiatın hazırladığı en saf bir şekilde pek yoğun miktarda bulunduğu kesinlikle anlaşılmıştır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR