Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ARININ ŞAHANE ÜRÜNÜ ARI SÜTÜ - 2 -

ARININ ŞAHANE ÜRÜNÜ ARI SÜTÜ - 2 -
20.03.2017 / 11:56
Yapılan deneyler, arı sütünde mevcut maddelerin, insan yapısında mevcut bulunan maddelerin değişimine büyük yardımcı olduğu, kan dolaşımı üzerinde çok etkili tesir gösterdiği, arı sütü alındığı zamanlarda iştihanın arttığı, insana canlılık ve iyimserlik de verecek organizmanın karşı koyma direncini arttırdığını göstermiştir.
Tedavisi imkansız bünyevi anemiler, kalp ve damar gibi kan dolaşımı ile ilgili birçok hastalıklarda tedavi vasıtası olacağı iddia edilmekte ve iç guddelerin gelişmesinde, sempatik sinir sistemi üzerinde ve şeker hastalarında çok iyi neticeler alındığı ise müşahede edilmiş bulunmaktadır.
Sovyetler Birliğinin, Halk Sağlığını Muhafaza Bakanlığı Farmakoloji Komitesinin 19.6.1961 tarihli onayını taşıyan bir yazıdan aldığımız malumatta:
“Arı sütü organizmaya hareket verir, iştihayı arttırır, bitkinliği giderir, iç guddelerin faaliyetini arttırır, düşük tansiyon ve yüksek tansiyonu ayarlar, kan istihsalini kolaylaştırır, kronik zayıflıklar, anemiyi giderir, annelerde bozulan kan dengesinin normale avdetine yardımcı olur, yaşlılıktan mütevellit damar sertliği ve bitkinlik belirtilerini giderici tesir yapar, miyokart ve kalp hastalıklarında, deri hastalıklarında ve genellikle bronşitli, astımlı, alerjik, miskinlik, alakasızlık gibi hallerde çok iyi tesirinin görüldüğü ilmi neşriyatlarda belirtilmektedir” denmekte ve arı sütünün tatbiki ve dozu konusunda da şu tavsiyede bulunulmaktadır:
Bir yaşından yukarı çocuklar için: 20 ila 40 miligram (Bir diş kürdanının geniş tarafı ile günde 3 defa yemekten yarım saat evvel dilin altına arı sütünü koymak suretiyle) kullanılacaktır.
Yaşlı kimseler için ise: günde 50-100 miligram (yani 1-2 damla, günde 3 defa, yemeklerden yarım saat evvel, dilin altına koymak suretiyle) denilmekte ve tedaviye 15-20 gün devam edilip 1 hafta ara verildikten sonra tekrar başlanabileceği ilave edilmektedir.
Güzellik müstahzaratı olarak da, yüz derisinin kuruma ve kırışmasında binde 6 oranında kremlere karıştırılmak suretiyle kullanılmaktadır. Arı sütünü balla karıştırmak suretiyle kullanmak gerektiğinde en uygun karışım oranı 2 ila 3 misli kadar bal ilavesiledir.
Arı sütünün muhafazasında birçok müşkülatla karşılaşılmaktadır. Özel tedbirler alınmadığı takdirde, ana gözlerinden alındığından 2 saat sonra gibi çok kısa bir zamanda bozulmaktadır. Arı sütünün kuru bir yerde, dış atmosfer etkilerinden korunmak suretiyle 5 dereceden daha yüksek ısı olmayan dolaplarda saklanması gerekmektedir.
Arı sütü kullanmanın pek çok faydalar sağladığı muhakkaktır. Fakat bir hamle ile bütün dertlerimizden kurtulabileceğimiz ümidine de kapılmamalıdır. Gazete sütunlarına kadar intikal ettiği üzere, piyasada pek muhtelif isim ve geniş reklamlarla satılan arı sütünün, karıştırıldığı iddia edilen bazı müstahzarlarda eser miktarına bile rastlanmadığı tespit edilmiştir.
Arı sütünün insan bünyesinde gösterdiği olağanüstü etkileri ancak taze ve çok iyi şartlar altında muhafaza edilmiş olması ile kaimdir. Amerikan literatürlerine göre, eksi 22 derecede 1 yıl kadar muhafaza edilebileceği belirtilmekte, demir perde gerisi literatürlerde ise, hiçbir şekil ve surette 6 aydan daha fazla muhafaza edilemeyeceği yazılmaktadır.
İstihsal tarzı kitabın sonlarında anlatılmıştır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR