Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞLI FESTİVALE NEDEN UZAK DURDU?

Yüksel İnce
TEKİRDAĞLI FESTİVALE NEDEN UZAK DURDU?
12.06.2017 / 11:47
Bir kiraz festivalimizi de geride bıraktık.
Her yıl yaşadığımız bu panayır gösterisi bu yılda aynen tekrarlandı.
Festival düzenleyicisi olan belediyeler
Festivalin geçiş seremonisinde el ele tutuşmuş belediye personellerini gördük, tanıdık. Peki festivale halktan katılan kimse varmıydı diye sorarsanız tek kelimeyle “halk yoktu” diyebilirim.
Tekirdağlılar geçit törenine seyirci olarak bile katıldılar mı diye sorarsanız hayır diyorum. Ama belediyelerimizin personelinden oluşan festival açılış yürüyüşüne o saatlerde sokaklarda bulunanlar seyirci olarak belediye personellerinin yürüyüşünü izlediler. Hepsi bu kadar.
Halkın katılımının olmadığı bu tür etkinliklerin, tüm Tekirdağ halkı adına yapılması kabul edilir bir şey değil.
Özellikle sivil toplum örgütlerinin bu festival yürüyüşüne duyarsız olmasının nedenini araştırdığımızda, festivali düzenleyen belediyelerimizin, belediye hizmetlerinden memnun olmadıklarının bir göstergesi olarak anlamalıyız mı demeliyim.
Gerçektende geçtiğimiz yerel seçimde iş başına gelen CHP’li Belediyeler, Belediye hizmetlerinde başarılı bir performans gösterdiklerini söyleyemiyoruz. Tam tersine özellikle Büyükşehir Belediyesi olarak Tekirdağ Süleymanpaşa’da alt yapı çalışmaları hem uzun sürdü, hemde yapılan alt yapının sorunlarla devam ettiğini Tekirdağlı yaşadı, halende yaşıyor. Sorunları yaşayan Süleymanpaşalılar bu nedenlede festivale katılmayarak, bir anlamda Belediyelerimizi protesto ediyorlar festivale yakın ilgi göstermeyerek.
Tekirdağlılar önümüzdeki yerel seçimde de, bir önceki seçimde olduğu gibi CHP’ye oy verirse, şikayet etme hakkıda ortadan kalkacak.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR