Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

LAF LAFI AÇINCA…

Yüksel İnce
LAF LAFI AÇINCA…
22.06.2017 / 11:35
Ramazan günlerinin sonuna yaklaşırken, bayram hazırlıklarıda başladı.
Ramazan günleri hem serin, hemde güzel havalarda geçti sayılır. Dün ve daha önceki günlerdeki yağışlı havaları saymazsak.
Şimdi evlerimizde bayram temizliği telaşı var. Evin her köşesi elden geçecek, evin temizliğini yapan eşlerimiz, çocuklarımız yaptıkları temizlik işlerinden yorgun düşerken, akşama iftar soframızıda eksiksiz bize sunmaya çalışıyorlar.
Bizler gibi yaşları kemale ermiş olanlar, sık sık “nerde eski bayramlar” sözümüzü, yarın bugün yaşı genç olanlarda, bugünleri hatırlayıp “nerde eski bayramlar” diyecekler, 20-30 yıl sonra, bugün bizim dediğimiz gibi.
Bayramın en önemli göstergelerinden biride, çocuklarımıza aldığımız bayramlık elbise ve ayakkabılardır. Gerçi şimdiki çocuklar bayram mayram dinlemiyorlar, TV’de neyi görüyorlarsa onu alıp giymek yada kullanmak istiyorlar. Bayram diye bir şey akıllarına gelmiyor, isteklerini bize iletmek için. Her gün yeni bir şey çıktığında ona sahip olmak istiyorlar, bizim bütçeyi sarssada.
Bizde gazetelerden “maaşlarımıza yeni bir zam var” haberlerini bekleyip, meclisten geçsede elimize beş on kuruş fazla geçse diye bekliyoruz.
Hayat yeni çıkan teknolojik araçlarla kolaylaşırken, ekonomik durumumuza göre bu hayatı kolaylaştıran şeyleri almakta zorlanıyoruz. Birde bu yeni elektronik zama zingoları kullanmak için zorlanıyoruz, hatta kullanamıyoruz, kullanamadığımız içinde kendimize kızıyoruz.
Her neyse sevgili okurlarım bu konuları boşverip, Ramazanın son günlerinin tadını çıkarıp, bayrama ulaşacağımız günün heyecanı ile hepinizin bayramını kutluyorum bugünden.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR