Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞURDAN BURDAN…

Yüksel İnce
ŞURDAN BURDAN…
29.06.2017 / 11:39
Ramazan bayramının bitişi, Kurban bayramına yaklaştığımızı gösteriyor.
Bu bayramı bizde evimizde geçirdik. Dostlarımızla kucaklaştık, uzun zamandır görüşemediğimiz akrabalarla da bir araya gelmemizin mutluluğunu yaşadık ailece.
Tekirdağ sokakları, caddeleri bomboştu. Kimileri havaların sıcaklığından pek sokaklara çıkmamayı tercih ederken, bazılarıda Tekira’nın serinliğinde alışverişe koştu bayram öncesi alamadıkları ihtiyaçlarını almaya.
Meteoroloji haberlerine göre bu yıl Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarındaki hava sıcaklıkları alışılmışlığın üstünde sıcak günler yaşayacağız. Deniz kenarında bu yaz aylarını geçirecek olanların bu sıcak geçecek günlerden pek şikayetleri olacağını sanmıyorum ama bu sıcak günlerde tarlada, bostanda, inşaatlarda, yol yapımlarında çalışanları Allah korusun. Bu alanlarda çalışanların gerçekten işleri zor, güneşin altında korumasız çalışmak.
Sonuç olarak, sıcak havada da, soğuk havada da açık mekanlarda çalışmak zor ve meşakkatli. Ve de bu alanda çalışanların kazandıkları her kuruş helalin helali.
Türkiye büyüyor her geçen gün. Bu büyüme yeni istihdam kapılarını da açıyor. Gençlerimiz açılan iş kapılarını pek beğenmeselerde biraz işsizliğin kahrını yaşayınca, beğenmedikleri işlere girmek zorunda kalıyorlar ister istemez. Ee her insan arzuladığı işe kavuşamıyor, istediği zenginliğe hemen ulaşamıyor. Daha sonraları beğenilmeyen işten başka bir yere geçme girişimleri olsada gençlerin iş beğenmemezliği sürüp gidiyor. Zaten kim yaptığı işten memnunki, ben çalışan, hatta çalıştıranlarında yaptığı işlerden mutlu olduklarını hiç duymadım, görmedim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR