Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SUNİ OĞUL NASIL ALINIR?

SUNİ OĞUL NASIL ALINIR?
03.07.2017 / 11:51
Kuvvetli bir aileden suni oğul almak
Havaların sıcakça gitmekte olduğu bir günde, ikindiden evvel oğul alacak kovan açılır. İçerisinden 4-5 adet yavrulu çerçeve üzerindeki arılarla beraber olarak, başka boş bir kovana yerleştirilir. Bu yeni kovan bahçedeki asıl yerine götürülür. Tamam, suni oğul alınmıştır. Burada dikkat edilecek husus yeni kovana alınan çerçevelerde ana arının olmaması, ananın eski kovanında kalmasıdır.
Alınan bu oğulda tabii ki ana yoktur. Elde var ise eğer; bu kovana bilindiği surette bir ana verilir. Ana yoksa ana memelerini havi bir çerçeve verilir. Bu da yoksa yapılacak birşey yoktur. Anasız olduğunu hisseden yeni kovandaki aile hemen yukarılarda izah edildiği şekilde kendisine bir ana yetiştirecektir.
Mesela 10-11 çerçevesi dolu bir kovandan 5 adet arılı ve yavrulu çerçeve almış olmakla, beher çerçevede 4-5 bin adet yavru bulunacağına göre petek gözlerinden 21 inci günlerini tamamlayarak çıkacak 20 - 25 bin adet yavru ile beher çerçevede en az ikişer binden 10 bin adet de dış işlerde çalışmaya başlamamış genç arıyı almış olduk. Bu orta derecede iki kiloluk iyi bir oğula bedeldir.
Anaç kovanda yine yavrulu çerçeveler ile genç ve dış işlerde çalışan arılar kaldı. Alınan yavrulu ailenin kuvvetine göre 2- 3 boş çerçeve ilâve edilir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR