Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in ‘Kütüphaneler Haftası’ Mesajı
Ergene’de Parklar Periyodik Olarak Yıkanıp Temizleniyor
Koronavirüs salgınında son 24 saat

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PERŞEMBE PAZARININ HALLERİ

Yüksel İnce
PERŞEMBE PAZARININ HALLERİ
14.07.2017 / 11:44
Uzun zamandır Perşembe pazarına gitmiyordum. Bu hafta Perşembe pazarında dolaştığımda, sebze ve meyve fiyatlarının biraz olsun düştüğünü gördüm.
Pazar alışverişine çıkanlar aradıkları her şeyi bulabiliyorlar. Zaten pazarın müşterileri hanımların pazarda alışveriş yapmadan önce “fiyat kontrolü” yaptıktan sonra ihtiyaçları olan şeyleri alıyorlar. Biz erkekler gibi ilk önümüze çıkan sergiden alıp gitme alışkanlıkları yok hanımların. Birde hanımlar çok sıkı pazarlık yapıyorlar fiyatlarıda düşürüyorlar ne alırlarsa alsınlar. Ayrıca alacakları şeyi seçerek verirlerse alıyorlar alacaklarını. Eğer pazar tezgahının başında olan seçmeye izin vermezse, vermezlerse, en yakın markete gidip alacaklarını alıyorlar.
Tekirdağ’da Perşembe pazarı gerçekten çok kalabalık oluyor, söz yerinde ise “iğne atılsa yere düşmüyor”
Gerçekten Perşembe pazarında yok yok. Her aradığınızı bulabiliyorsunuz. En pahalısından en ucuzuna satılan giysilere bile rastlıyorsunuz. Elbette fiyatlar nerden bakarsanız bakın mağaza fiyatlarından da ucuz alabiliyor insanlarımız. Ancak bazen pazarda marka giysilerde satılıyor ama bu markalar taklit midir, pek bilinmiyor olsa da marka meraklılarının merakları giderilmiş oluyor, alınıp giyiliyor.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR