Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KOVANDAKİ BAL MİKTARI

KOVANDAKİ BAL MİKTARI
31.08.2017 / 14:52
Bu şurup kışın katılaşıp şekerleşmemesi için 10 kilo şuruba bir çay kaşığı nisbetinde limon tozu, sirke veya yemek tuzu ilâve edilmelidir.
Bu yemlemede çok geç kalındığı veya hemen kış bastırdığı takdirde yapılacak iş, arılara şurup değil, pudra şekeri ile süzülmüş balın hamur gibi iyice yoğurulmasından elde edilen katı yemleri vermektir. Bu yem yufka gibi açarak kovanın çerçeveleri üzerine serip örtü tahtalarını kapamak suretiyle verileceği gibi havalar kovanın açılmasına imkân vermediği takdirde yumurta cesametinde top halde yemleme deliğinin üzerine konulup bir tabakla kapatılması da mümkündür.
KOVANDAKİ ARILARIN MİKTARI:
Sonbahar muayenesinde dikkat edilecek hususlardan birisi de arı ailesindeki arı miktarıdır. Kışa girerken bir kovandaki arı mevcudu en az 6 - 7 çerçeveyi kaplayacak miktarda olmalıdır. Arı sayısı bu miktardan az olursa, kovan için lâzım olan harareti temin edemiyeceklerinden, ailenin kışın soğuktan telef olma ihtimali artar. Binaenaleyh arıları kışa kuvvetli olarak sokmak, gerekir. Kuvvetli aileler kışın zayii kovanlara nazaran daha az nisbette bal sarfederler. Arıların kışa kuvvetli sokulması için ana arıyı yumurtlamaya teşvik ve genç arılarla kışa girmesini temin maksadiyle yaz sonunda beslemeyi ihmal etmemeli gerekirse arı ilâve etmeli ve zayıf aileleri birleştirmelidir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR