Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çanakkale Zaferinin 104. Yılında Şehitlerimizi Andık
Vali BİLGİN, İl Genel Meclisini Ziyaret Etti…
-EŞKİNAT, ÇINARLI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İMARDA İŞLER YÜRÜMÜYOR

Mustafa Öklük
İMARDA İŞLER YÜRÜMÜYOR
05.09.2017 / 11:58
Süleymanpaşa Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünden sıkça şikayetler alıyoruz. Bu şikayetler tek taraflı değil. Vatandaş, müteahhit, yapı denetim firmaları vs.vs. Dört aydan önce yapı ruhsatı çıkmadığı söylenirken eğer Belediye ile ilişkileri daha yakın olan bazı proje firmaları veya müteaahhitlerin ruhsatlarında bu bekleme süresinin öne çekildiği iletiliyor. Burada hem devlet zarara uğuyor harçları geç aldığı için hem de vatandaş mağdur ediliyor. Çıkan ruhsatlarda da altyapı hizmetinin hiç olmadığı belirtiliyor. Yani inşaat ruhsatı alan firma yolunu çoğu zaman kendi açıyor. Malzemesini kendi çekiyor. Belediye, ekibimiz yok personel yok deyip başından savıyor. Yol kotu için iki üç hafta, kanal kotu için de bir o kadar bekletildiğinden bahsediliyor. Verilen ruhsatlarda abartısız en az 15 imza bulunuyor ve eski köye yeni adet çıkartan Süleymanpaşa Belediyesi bu imzacıların tamamını huzura istiyor imza için. Ne bu saçmalık? Berkay Başkan bu yanlıştan derhal dönmelisin.
Süleymanpaşa Belediyesinde yıllık izne çıkan veya doğum iznine ayrılan teknik personelin yeri doldurulamadığı için işler çok aksıyor. Gerek ruhsat gerekse iskan aşamasında bu denge sağlanamadığı için feryatlar kopuyor olan vatandaşa oluyor her zamanki gibi. İşin diğer garip bir yanı elektrik, su, telefon ve doğalgaz için kazı bedellerinin ayrı ayrı harca bağlanması ayrı bir muamma. Yani her işlem için ayrı harç. Sanki Belediye her kazı sonrası bu yolları olması gibi yapıp onarıyormuş da. Diğer bir iddia eski kadrolu personel ile Berkay Çakır’ın getirdiği sözleşmeli veya taşeron personel arasındaki uyum ve güven sorunu olduğu için işlerin aksadığı yönünde.
Diğer taraftan yapılan ihalelerde ihaleyi alan firmanın işi taşerona pasladığı, o taşeronun da başka bir taşerona işleri aktardığı Belediyenin buna göz yumduğu gelen haberler arasında.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR