Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAYRAMLIK YAZI

Yüksel İnce
BAYRAMLIK YAZI
06.09.2017 / 11:43
“Bayram geldi neyime” derler ya, evet bu yıl iki bayramı bir arada yaşadık.
Zafer Bayramımız, Cumhuriyetimizin kuruluş yolunda atılan en önemli askeri bir zaferdir.
Düzenli ordumuzu yeniden oluşturan Ankara hükümeti, dağılan Osmanlı ordusunun yerine oluşturulan ve Yunanlıların Ege bölgesindeki işgalini sonlandıran en önemli askeri zaferimizdir.
Mustafa Kemal Paşa’nın, mareşallik unvanının da verildiği bir zafer olarakta anılmaktadır.
Bu yıl Kurban Bayramı öncesi 30 Ağustos gününü tüm yurdumuzda kutladık, Türkiye Cumhuriyetini kuran kadrolara minnet duyarak, şükran duyarak.
Kurban bayramımız, her yıl olduğu gibi Tekirdağ ve çevresinde huşu içinde yaşandı. Halkımız bayram namazı sonrası, küçükler büyüklerini ziyaret ederek, gönüllere hoşluk kazandırdılar. Küsler birbirlerine el uzatıp sarılıp, kırgınlıkları arkada bırakarak, gönüllere mutluluk verdiler, barış ilan ettiler.
Kurban kesenlerimiz, kurallara uydular, kurbanlarını sokak ortalarında kesmeyip, belediyelerimizin gösterdiği yerlerde kurbanlarını kestiler.
Tekirdağ sokakları kan revan içinde kalmadı bu yıl, bu durum sevindirici bir gelişme olarak kayıtlara geçmiş olsun.
10 günlük bayram tatilinin en acımasız yanı ise trafik kazalarında kaybettiğimiz insanlarımızın yasını tutan ailelere başsağlığı diliyorum.
Her yıl aynı şeyleri yaşamak istemiyorsak, kullandığımız araçları trafik kurallarına uygun biçimde kullanarak, hız limitlerine uyarak kullanmalıyız.
Varacağımız yere bir, iki saat geç gitmek bize bir şey kaybettirmez, kuralları hiçe sayıp hızımızı arttırmak canımıza, malımıza ve de canlarını bize emanet eden diğer yolcuların hayatıyla oynamamak gerekmektedir. Yorulduğumuzda, uykumuz geldiğinde araçlarımızı trafiği aksatmayacak biçimde park edip, dinlenmeli ve dinlendikten sonra yolumuza devam etmeliyiz.
Dilerim bugünden sonra bu kuralları unutmayız. Tüm okurların geçmiş bayramlarını kutlarım.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR