Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çanakkale Zaferinin 104. Yılında Şehitlerimizi Andık
Vali BİLGİN, İl Genel Meclisini Ziyaret Etti…
-EŞKİNAT, ÇINARLI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÖZEL GÜVENLİK KENDİ İŞİNİ YAPSIN

Mustafa Öklük
ÖZEL GÜVENLİK KENDİ İŞİNİ YAPSIN
13.09.2017 / 11:42
Son yıllarda koruma ve kollama görevlerini yerine getirmede özel güvenlik hizmetleri revaçta olmaya başladı. 5188 sayılı yasa ile görev ve yetkileri belirlenen silahlı ve silahsız özel güvenlik elemanlarını günün her saatinde hemen hemen her bölgede görmek mümkün. Özel güvenlik elemanlarının asli görevleri koruma ve güvenlik sağlamak, x-ray cihazlarından geçirmek, dedektörle üst aramak, unutulmuş veya terk edilmiş eşyalara göz kulak olup ilgililere teslim etmekle özetlenebilir. Fakat bakıyorsunuz da etrafımızdaki özel güvenlikçilere görevli oldukları kurumlarda asıl görevleri haricinde yaptırılmadıkları iş kalmıyor. Banka kuyruğunda bekleyen vatandaş şifresini söyleyerek ATM’den para çektirmek, Bankadan sıra alabilmek için sıra numarası fişini temin etmek üzere özel güvenlikçilerden yardım istiyor. Veya Belediyelerde rastladığım emlak vergileri ödeme döneminde kuyrukar oluştuğunda sırada bekleyenlere matbu beyanname uzatan özel güvenlikçilere de rastlamak zor değil. Şimdi bu özel güvenlikçiler görevleri olmayan bu işleri yaparlerken bir suistimal olsa hesabını kim verecek. Kurum amirleri, Daire Müdürleri lütfen özel güvenlikçilere görevleri harici başka iş yaptırmaya kalkmayın.

FIRINCILAR DA İNSAN

Karnımız acıktığında ya bakkal ararız ya da market . Veya canımız sıcacık çekerse fırında alırız soluğu. Ekmeğimizi alır doyururuz karnımızı. Tekirdağ’da 55 tane fırın ve yüzlerce çalışanı biz vatandaşların karnını doyurmakla gece gündüz çalışırlar. Tepeden tırnağa beyaza bürünür fırıncılar. Bizler gecenin derin uykusunda iken onlar hamuru karmak, mayalamak ve günün ilk ışıklarına soframızdaki tazecik ekmekleri yetiştirmek için işlerinin yolunu tutarlar. Fırıncılar acaba çalışma hayatlarının kriterlerinden memnunlar mı sorgulamak gerek. Sivi toplum kuruluşları veya dernekleri onların haklarını gözetiyorlar mı ? Neden fırıncılar haftanın yedi günün çalıştırılırlar. Fazla mesai, hafta sonu tatili verilir mi bu kutsal görevi yapanlara. Kanımca bu soruların hepsi soru işareti. İimizde kurulu bulunan Unlu Mamüller Dernek yöneticilerini ve Belediyeyi bu konularda göreve davet ediyorum.

MAZGALLAR BAŞA BELA

Yol konusunda büyük sıkıntılar yaşamaya devam ediyoruz. Vatandaş çalışmalardan pek hoşnut değil. Tekirdağ’ın başlıca sorunu ne diye anket yapsanız yol ve trafik keşmekeşliği ilk sıraları kaplar. Asfalt yapılan yollardaki yağmur suyu bertarafı için konulan mazgallar sürücüleri son derece rahatsız ediyor. Ya depriyaj plakası sıyırıyor veya araçların altları mazgallardaki dengesizliklerden haşat olmuş durumda. TESKİ’deki yetkili arkadaşlarımız bu mazgallara bir an önce eğilirlerse sürücülerimizin hayır duasını alacaklardır. Kazara hamile bayanlar araçlardaki sarsıntıdan çocuklarını, böbreklerinde taşları olanar da taşlarını düşürebilirler bu mazgallara inip çıkarken.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR