Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜREŞ FİYASKOSU

Mustafa Öklük
GÜREŞ FİYASKOSU
27.09.2017 / 12:28
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Güreş Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce müştereken düzenlenen Hüseyin Pehlivan yağlı güreşleri tam bir fiyaskoyla sonuçlandı. Sırf güreş turnuvası düzenlemiş olmak için yapılan ve hiç bir ciddi araştırma ve düzenleme olmadan tertiplenen bu güreşler maalesef amacına ulaşamamıştır. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrağa yağcılık ve yalakalık olsun diye bir grup etrafını saran simsarların hayatında hiç güreşe gitmemiş insanların bu turnuvaya vereceği ne olabilirdi ki? Bu turnuva yapılmadan önce bir tertip komitesi kurulup bir araştırma ve düzenleme yapılmalıydı. Şehir merkezi dururken İnecik Mahallesinde yapılmasına hangi üstün zekalı karar verdi acaba?
Bu turnuvaya siyaset karışmıştır arkadaşlar. Tekirdağ’da 25 yıldır güreş ağalığını sürdüren Halil Sayı tenezzül edilip bu güreşlere çağrılmamıştır. Düşünsenize Tekirdağlı Süleyman Kaplan güreşlerin organizasyonu için 22’si Başpehlivan toplamda 390 pehlivan getirerek bu organizasyon için 180 bin lira teklifte bulunurken aldığımız bilgiye göre iş Sivas’lı birisine 210 bin liraya verildiği belirtiliyor.Üstelik 2 başpehlivan getirerek. Koskoca cihan pehlivanı Hüseyin Alkaya sadece iki başpehlivanın davet edildiği 25 yıllık güreş ağasının siyasi malzemeye alet edildiği ortamda mı sesini dünyaya duyuracak. Ayrıca rahmetli altın kemer sahibi hemşehrimiz Hüseyin Alkaya güreş organizsyonu öncesi reklam afişlerinin çöp bidonlarına yapıştırılarak mı tanıtılacaktı. Klasik bir CE HA PE zihniyeti ne diyeceksiniz ki? Yurdun dört bir yanında düzenlenen tüm güreşleri izleyen neyin nasıl yapılacağını bilen akil adamı Güreş Ağası Halil Sayı var iken sen git hangi sivri akıllının önerisi ile Kadir Albayrağı ağa yap. Bu görülmiş değildir. Siz insanla ve bu güreş tutkunları ile dalga mı geçiyorsunuz?
Büyükşehir Belediyesi bu organizasyonda sınıfta kalmıştır. Kimler yönlendirdiyse Albayrağı Tekirdağ halkından ve güreşseverlerden özür dilemelidir. Bir simit ve bir gazoz ile çayıra çıkıp dört yabancı güreşçinin Hüseyin Alkaya’nın yenilmesi halinde Çırağan sarayını hediye edeceği rüşveti geri çeviren güreşçimiz Alkaya’nın kemikleri sızlamıştır bu organizasyonun İnecik mahallesinin kırsalında yapılmasından.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR