Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Meclis Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop İlimizi Ziyaret Etti
TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TEKİRDAĞ'DA TOPLANDI
Başkan Yüksel, “Uğur Mumcu’yu Bir Kez Daha Rahmetle Anıyorum”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SONBAHARDA ÇARŞI PAZAR VE YAĞMURUN GETİRDİĞİ SORUNLAR…

Yüksel İnce
SONBAHARDA ÇARŞI PAZAR VE YAĞMURUN GETİRDİĞİ SORUNLAR…
28.09.2017 / 12:05
Evet nihayet sonbahar kendini bize hissettirir oldu.
Hava sıcaklıkları düştü 22 derecelere, bundan böyle evinden işine yaya gidenler, yada alışveriş için dışarı çıkanlar yanlarında şemsiyelerini eksik etmesinler, aniden yağacak yağmurlarda ıslanmamak için.
Bugün Pazar var, Perşembe pazarı.
Artık yaz meyve ve sebzeleri giderek azalacak, bu nedenle turşu kuracak olanlar, neyin turşusunu kuracaklarsa gecikmeden almalılar. Çünkü bundan sonra pazarda satılan tüm sebzeler sera ürünleri olacak. Sera ürünlerinden de yapılan turşular pek lezzetli ve dayanıklı olmuyor, diyor hanımlar.
Evet yağmurlar başlayınca Tekirdağ alt yapısının yeterli olup olmadığının sonuçları ortaya çıkıyor.
Önceki gün yağan yağmur, alt yapıyı test etti ve sonuç olumsuz çıkıncada ortalığı sel aldı, evleri su bastı, sokak ve caddeler sular içinde kalınca Tekirdağlı isyan etti.
Bu olumsuzluğun hesabını Sayın Kadir Albayrak, alt yapı projelerini yapan firmalardan sormalı ve bu projelere dayanarak Tekirdağ sokaklarını hallaç pamuğu gibi kazan müteahhitlerden ve de en önemlisi bu yapılan alt yapıyı onaylayan, teslim alanlardan hesap sormalıdır.
Gerekirse yapılan hak ödemeleri geri alınmalı, ya da aksaklıkların, tıkanan alt yapıların yeniden çalışır hale getirmeleri için firmalar ilgili yasa hükümleri uygulanmalıdır.
Sonuç olarak alt yapı yeniden gözden geçirilerek, aksayan, tıkanan yerler çalışır hale getirilmelidir. Eğer alt yapıyı yapan firmalar kaçak güreşirlerse yine yasal yollardan bu eksikliklerin giderilmesiyle ilgili davalar açılmalıdır. En önemliside, bu firmalara artık belediye ihalelerine katılmaları yasaklanmalıdır.
Birde bence en önemlisi, yapımcı firmaların hak edişleri ödenmeden doğru denetlenmeli, iş bitimini onaylayan denetçilerden de hesap sorulmalıdır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR