Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KIŞ HAZIRLIĞI

Yüksel İnce
KIŞ HAZIRLIĞI
04.10.2017 / 11:53
Kışın gelişini hatırlatan günleri yaşadık
Birkaç gün.
Bugün (dün) hava güneşli ve sıcaklık insanı üşütmeyecek kadar güzel. Nem oranıda düşük olunca, solunum rahatsızlığı olanlar daha rahat nefes alıp verebiliyorlar birkaç gün öncesine göre.
Eee günler günleri kovalayıp, bizi yıl başına doğru götürürken, kış aylarının hazırlığınıda yapın diyor yağmurlu ve soğuk esen rüzgarlar.
Rüzgarlar dedimde aklıma ABD’deki kıyamet rüzgarları geldi. Tropikal mevsimin yaşandığı bölgelerde hemen hemen her yıl yaşanıyor bu durum. Ülkemizde de değişen iklim koşulları nedeniyle bizde de Atlantik kıyılarında olduğu gibi olmasada saatte 100 km. hızla esen rüzgarlar yaşandı.
Ayrıca bu iklim değişikliğinin getirdiği yağmurlar kentlerde, tarım arazilerinde, yani yağmurun yağdığı neresi olursa olsun çok büyük sellere neden oluyor. Bazen yağan yağmur doluya dönüşünce de evlerin camları, arabaların cam ve kaportalarına verdiği zararları yaşadık, gördük, TV’lerde izledik.
Demek ki, kışın geldiğini sonbahar aylarında yaşananlar bizi kış aylarında daha da soğuk havaların beklediği haberini veriyor, kendinizi kış aylarına hazırlayın diye uyarıyor.
Bu yazımı okuyan dostlar, kışa hazırlandılar mı bilmem, ben uyarayımda günah benden gitsin, demedin demesinler.
Evet, bu kış zorlu geçeceğe benziyor. Bu nedenle tüm hazırlıklarımızı gün ertelemeden ihtiyaçlarımızı almalıyız. Almalıyız da, imkanlarımız nedir ekonomik olarak bilemem. Bu durum, parasal gücümüze bağlı olarak çözülecek biliyorum. Dilerim tüm halkımız bu yıl ki kışıda kazasız, belasız geçirir. Herkesin sobasında odunu, kömürü olur, olmayanlara ise Belediye ve sosyal yardım kurumlarına başvurarak gereken yardımlardan yararlanırlar, yararlandırılırlar.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR