Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAKAN FAKIBABA’DAN ARICILARA DESTEK SÖZÜ

BAKAN FAKIBABA’DAN ARICILARA DESTEK SÖZÜ
20.10.2017 / 11:44
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ”Emin olun ki gıda, tarım ve hayvancılıkta her birime destek verirken, arıcılığa çok daha fazla destek vereceğim.” dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 45. Apimondia Dünya Arıcılık Kongresi açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olunca şu anda benim 80 milyon ailem var. Bu kongreyle arıcılığın önemini çok daha iyi kavrama fırsatı buldum ve arıcılığa çok daha fazla destek vereceğime emin olabilirsiniz” dedi.
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, “Biyolojik zenginlik bakımından da bulunduğumuz coğrafyadan kaynaklanan önemli farklılıklarımız var. Ülkemizde yedi farklı coğrafi bölgede farklı iklimler yaşanıyor. Bu zenginlik arıcılığın yaygın olmasına ve yıl boyunca arıcılık yapılmasına olanak tanıyor. Her bölgede arıcılık yapılırken, ülkemizdeki arıcıların yüzde 80’i bölgeler arası göçer arıcılık yapıyor, yıl boyunca 4-5 konaklama noktası değiştirerek çalışmalarını tamamlıyorlar. Ülkemizde arıcılık sektörü son yıllarda göçer arıcılığın yaygınlaşmasına paralel olarak gelişme gösteriyor. Özellikle son yıllarda yaşanan arı ölümleri polinasyona katkısı üzerine dikkat çekilmesini sağladı. Gerek ülkemizde gerekse dünyada bal arılarının arı ürünlerinden ziyade polinasyona olan katkısı ön planda tutulmaya başlandı. Bu bilincin gelişmesine paralel olarak pek çok sorunun da çözümü gerçekleşiyor. Ancak, yeterli olduğunu söyleyemeyiz.” açıklamalarında bulundu.
Apimondia-Dünya Arıcılar Birliği Başkanı Philip McCabe, “Apimondia adına bu “Doğuyla Batının Buluştuğu Yerde” düzenlenen bu muhteşem organizasyonda arıların ve arıcıların karşı karşıya kaldığı sorunları ve bu sorunların nasıl ele alınacağı konusundaki durumumuzu hep birlikte güncelleyebileceğiz. Apimondia Bilimsel Komisyon Başkanları ve Lokal Bilimsel Komite tarafından hazırlanan kongre bilimsel programı, üniversiteler, enstitüler ve Dünya’daki araştırma istasyonlarında yürütülmekte olan analiz ve araştırmalardaki birçok gelişmeye daha yakından bakmamızı sağlayacaktır. 45. Apimondia’nın bugün burada gerçekleşmesinde büyük emeği olan rahmetli Bahri Yılmaz’ı anmak isterim” dedi.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR