Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CE HA PE BİLDİĞİNİZ GİBİ

Mustafa Öklük
CE HA PE BİLDİĞİNİZ GİBİ
27.10.2017 / 11:50
Pazar günü yapılan Tekirdağ Süleymanpaşa CHP İlçe kongresi her zamanki gibi çekişmelere sahne oldu. Cumhuriyet Halk Partisinin tarihinde görülmüşmüdür ki salim bir seçim gerçekleşsin. Her seçimde birbirlerini yeyip duruyorlar. 15 yıllık iktidarda olan Ak Parti’den hiç ders almamışlar. Süleymanpaşa Belediye Başkanı açık bir şekilde desteklediği adayın seçimi kaybetmesi üzerine gündem değiştirmek isteyip Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ederek “Faşist ve Diktatör” söylemlerinde bulunmuştur. Üstelik bunu telaffuz ederken “karşılığı hangi ceza ise razıyım” diyerek haddini iyice aşmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığı jet hızıyla soruşturma başlattı Eşkinat hakkında. İçişleri Bakanlığı da muhtemelen müfettiş görevlendirecektir.
Şimdi biraz geriye gidelim. Yine bir CHP seçimi bu kez il Başkanlığı kongresi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Şeref Çetin’i desteklemiş ve kazanamayarak bozguna uğramıştır. Albayrak akabinde Şeref Çetin’i ödüllendirerek yanına danışman yapmıştır. Bu Şeref Çetin danışmanlık görevini ifa edeceğine basında gündemden hiç düşmemiştir. Kılavuzlu mahallesindeki evine Belediye işçilerini kullandırarak çim döşettiği yer almıştır. Pazar günü gerçekleşen ilçe kongresi öncesi bazı gazeteciler hatta partililer tarafından İlker Yağcıoğlu’na karşı cephe aldığı rakibine oy vermeleri hususunda delegelere baskı yaptığı dillendirilmişti. Yine bu kongrede dilek ve temenniler bölümünde söz verilmeyince Büyükşehir Bld.Başkan Vekili Münür Karaevli’den gerekli cevabı almıştır. Gerçi video görüntülerinde Münür Karaevli’nin Şeref Çetin’e karşı söylediği sözler yutulur gibi değil. Dikkatlice dinlenirse bu müstehcen kelime karşısında Şeref Çetin’in tavrı merak konusu.
Şimdi soruyorum Albayrak ve Eşkinat’a. Siz bu kongrelerde taraf olacağınıza sadece misafir olarak o genel kurulları takip etseniz olmaz mı ? Taraf oldunuz da ne oldu. Aldınız boyunuzun ölçüsünü.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR