Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’IN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR…

Yüksel İnce
TEKİRDAĞ’IN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR…
30.10.2017 / 11:36
Yağmurlar yağdıkça, Tekirdağ yolları çamurdan geçilmiyor. Yazın tozu, kışın çamuru ve bu çamurun yanında, çöken yolların çöküntüsünde biriken pis suların, araçlar bu su birikintilerine düştükçe yolda yürüyenlerin üstü başı çukurlardaki suların sıçramasıyla…
Evet,
Her yerleşim yerinin, coğrafi ve topografik yapısına göre üst ve alt yapı planlaması yapılarak, mevsimsel dönüşümlerde insanları olumsuz etkileyecek şeyleri ortadan kaldırılmaktadır.
Tekirdağ gibi yerlerde ise, son 50-60 yıldır Belediyelere seçilenlerin hiçbir alt ve üst yapı çalışması yapmadığı son alt ve üst yapılaşma çalışmalarında ortaya çıktı.
50-60 yıllık ihmalin bir iki yılda ortadan kalkmasını beklemek kadar aptalca bir şey olamaz.
İşte son 2-3 yıldır Tekirdağ’da alt yapı çalışmasına girilince yürüyecek yol kalmadı, araç sürülecek caddemiz bile yok her yol çöküntü içinde, asfaltta dökseniz, taş da döşeseniz tüm yollar yapıldıkları bir iki ay sonra çöküyor, sonra yama ile kapatılıyor.
Sonuç olarak, yapılan işler rantabıl olamıyor. Demek ki Tekirdağ’ı son 50-60 yıldır yönetenler, yönetmemişler. Makamlarının koltuğuna oturup, sefa sürüp, maddi ve manevi doyum yaşamışlar.
Bazıları ise, yapılan ihalelerden payına düşeni alıp, ceplerini doldurmuş olarak zamanlarını geçirmişler.
Dilerim 2019’da yapılacak seçimlerde Tekirdağlı hem Ankara’ya, hemde Belediyeye, Tekirdağ’a sahip çıkacakları seçerler. Tekirdağ’ın bu KÖY yapısını değiştirirler.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR