Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KIŞ GELİYOR

Yüksel İnce
KIŞ GELİYOR
16.11.2017 / 11:44
Havalar pastırma yazınıda bitirdi.
Önümüzdeki günlerde havalar ani soğumalarla bizi üşüteceğe benziyor. Trakya Demokrat, eski sanayi sitesindeki esnafla iç içe yaşadığından, esnafın dükkanlarındaki sessizliği görüyor. Bu sessizlik “işsizlik feryadı” olarak ortaya çıkıyor.
Gerçektende Tekirdağ’da esnaf ve sanatkârların her geçen gün işleri kötüye gidiyor. Tekirdağ Büyükşehir sıfatını kazandı ama, yaşam düzeyi bir türlü yükselmiyor. Tekirdağ huzurlu bir kent ama, nüfusun çoğunluğunu emekliler oluşturduğundan ticaretteki sirkülasyon ağırlaşınca, esnaf ve sanatkârlardaki alışverişte dibe vuruyor, karınlarını doyuracak iş yapamaz oluyor.
Bu sorun esnafı vururken, Tekirdağ’da bir türlü istihdam arttırıcı yatırımlarda yapılmadığından, Tekirdağ büyümüyor, köy görünümünü bir türlü aşamıyor, genel yayın yönetmenimiz Yaşar İşkâr’ın sık sık dediği gibi Tekirdağ köy olmayı sürdürüyor.
Önümüzdeki günler havalar soğuyup yağmurlar başlayınca sokak ve caddelerimiz yine çamurdan geçilmez olacağa benziyor. Altyapı çalışmaları tamamlandı ama, yapılan alt yapıda zaman zaman ortaya çıkan arızalar yüzünden caddelerimize, sokaklarımıza taşan şeyler Tekirdağlıların günlük yaşamını etkiliyor. Yani Tekirdağ henüz bir kent olma formatını yakalayamıyor. Elbette kent olma formatını yakalayamama nedeni bugünki yerel yönetime mal etmek haksızlık olur. Son 50-60 yıldır yerel yönetimlere seçilerek gelenlerin beceriksizliği yada, sorumsuzluğu sonucunda birikmiş sorunlardır.
Dilerim önümüzdeki dönem belediyelerimizi yönetenler, Tekirdağımızın bu birikmiş sorunlarını görür ve çözerler.
Yoksa böyle giderse Tekirdağ’ın alt ve üst yapı problemleri devam eder, Tekirdağlı kışın çamurdan, su birikintilerinden, yaz aylarında ise tozdan kurtulamaz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR