Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YOLLAR BOZUK, DAHA DA BOZULACAK BU KIŞ

Yüksel İnce
YOLLAR BOZUK, DAHA DA BOZULACAK BU KIŞ
25.11.2017 / 09:07
Havalar soğumaya başladı. Soğuk kendini hissettirdikçe gelecek günlerde daha da soğuyacağım diyor, “tedbirlerinizi alın” uyarısını yapıyor.
Evet kış kapıdan baktırıyor bize. Doğu Anadolu’ya kar yağdı bile.
Tekirdağ’da da yağan yağmurlar tüm yollarımızdaki asfaltları deldi geçti. Tüm yollarda çukurlar oluştu. Her çukur sularla dolunca yoldan geçen araçların sıçrattığı çamurlu su yaya yürüyen insanlarımızın üstüne sıçrıyor boydan boya sular içinde kalıyor.
Belediyelerimiz maalesef yol sorununu bir türlü çözemedi yıllar yılıdır. Tekirdağ’da trafik sorunu bir türlü çözülemiyor, çözülemezde. Bunun nedenini sokaktaki çocuklara bile sorsanız ne diyecek biliyor musunuz “yolu olmayan yerde, trafikte olmaz” diyecektir çocuklar.
Belediye denetimindeki otobüslerin tüm amortisör yayları bozuluyor, kırılıyor, yollardaki çakır çukurdan. Bu nedenlede Tekirdağ’ın bazı semtlerine seferler yapılmaz oldu.
Peki yolların bozukluğunun cezasını, seferleri iptal ederek çözmek, vatandaşın işine gücüne gidip gelirken çektiği eziyet karşısında herhalde belediyeye hayırlı dualar etmiyorlardır, etmeyeceklerdirde. Son 30-40 yıldır Belediyeyi yönetenler, yani seçtiklerimiz halka hizmet etmediklerinin göstergesidir. Yollarımız, altyapı bozukluklarımız. Şimdi bu kadar yılların ihmalinin cezasını Tekirdağ halkı çekmektedir. Demek oluyor ki Tekirdağ’ın bu birikmiş sorunları, sorumsuzluk içinde olan belediyeye seçtiğimiz yöneticilerin görev başında oldukları zamanlarda sadece koltuklarını ısıtarak oturduklarını göstermektedir.
Bu nedenle önümüzdeki yerel seçimde Belediyeye seçecek olacağımız Belediyeyi yönetecek olanlardan tek isteğimiz olacak, bizi bu mezbelelikten kurtar olacak…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR