Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’DA YOL SORUNLARI

Yüksel İnce
TEKİRDAĞ’DA YOL SORUNLARI
23.12.2017 / 09:21
Nihayet havalar mevsimsel yüzünü gösterdi, bizi soğuk havalarla baş başa bıraktı, “hadi kışın tadını çıkarın” dercesine. Gerçektende havalar dayanılmaz, soğukla baş etmeye çalışıyoruz, evde, işyerinde.
Ben bu satırları yazarken Tekirdağ’da hava sıcaklığı 1 derece idi. Burada hem klima, hem de elektrikli ocak yanmasına karşın ısınamadık bir türlü. Yollardaki çukurlarda olan sular donduğundan araç sürücüleri için tehlike yaratıyordu, sabah gazeteye gelirken.
Kış aylarında Tekirdağ’daki bozuk yolların araçlar için hep tehlike yaratmıştır, yaratmaktadır da. Ben “kış aylarında” derken, yaz aylarında da Tekirdağ’da düzgün yol bulamamıştık. Dilerim önümüzdeki yaz belediyelerimiz Tekirdağ’ın yol sorununu çözerken, trafiği alt üst eden hükümet caddesindeki tek yön meselesini yeniden düzenler ve trafik karmaşasını düzeltirken de, Tekira önündeki o kocaman yeşil alanı biraz küçülterek araçların geçişini kolaylaştırırlar, karmaşayı önlerler.
Sonuç olarak Tekirdağ’da var olan yol sorununu çözmek hiçte zor değil aslında. Bir iki kamulaştırmayla çözülmesi mümkün. Ayrıca daha önce parke taş olarak yapılan yollardaki çökmeler yeniden altları doldurularak düzgün hale getirilmelidir. Bu çökmeler yüzünden tüm araçların ön takımları bozulmakta araç sahiplerine yeni masraflar çıkarmaya devam edecektir. Nitekim halk otobüsleri bu bozuk yollar yüzünden makas kırmışken bu nedenlede, Tintinpınar yolundan gidişlere son verilmiştir. Bu da gösteriyor ki Tekirdağ’da yol sorunları sürüyor.
Ben bu sorunları yazarken, bu sorunların 50-60 yıllık Belediyecilik ihmallerinin sonucu olduğunu bilerek yazıyorum da, hiç olmazsa bugün ki belediye sorumluları bu sorunların bir kısmını ortadan kaldırmasını bekliyorum, bekliyor tüm Tekirdağlılar.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR