Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İNSANLIK HALLERİ

Yüksel İnce
İNSANLIK HALLERİ
06.01.2018 / 09:08
Sonunda 2017 bitti, 2018 başladı. Her yeni yıl insanlarımıza umut kapısı olur ya da beklentilerini yeni yıla bırakır, sorunların zaman içinde çözüleceğine inanarak rahatlar yeni yılın ilk günlerinde.
Bu da bir psikolojik rahatlama yöntemidir, bazıları için.
Bazı insanlarımızsa karamsarlıklarının bir türlü fark etmez, işyerinde, evde, mahallede, yaşadığı kentte, köyde ya da dünyada en olumlu şeyler olsa da karamsarlığın esiri olanların içi rahatlamaz, şüphecilikleri devam eder.
Aslında şüphecilik hiçte kötü bir şey değildir. Bazı yaşanan olaylarda, ne nedir, nedendir, nasıldır diye içimizden geçirip, yaşanan olaydan zarar ziyan görmemek için tedbirli olmak hiçte yanlış olduğunu söyleyemeyiz.
Ancak her gelişen olayada peşin ve değişmez biçimde olumsuzluk yüklemek patolojik bir yaklaşımdır.
Yaşadığımız her tür olumsuzluk bizi esir almamalı, olumsuzluktan çıkmak için moralman düşüşe geçmeyip, en az zararla atlatabilmek için hayatı sevmek, kendimize ve çevremizdekilere olumlu sempatik gelecek şeyler yaparak, olumsuz havayı, tebessüme dönüştürerek yok edebilmeliyiz, etmeliyiz.
İnsanın en önemli özelliği
“elde ettiği ile yetinmeyendir” bu elde ettiği ile yetinmeyen insanın bu yetinmeme isteğinin nerelere varacağını kestirmek imkânsızdır. Bu yetinmeme insanlık yararına da gelişebilir, insanlığa zarar verir hale de gelebilmektedir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR