Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İNSAN VE MUTLULUK ARAYIŞI

Yüksel İnce
İNSAN VE MUTLULUK ARAYIŞI
13.01.2018 / 09:08
Havalar bugünden sonra soğuyacağı uyarıları geldi TV’lerden.
Aslında geç bile kaldı soğuk havaların gelişi. Normal olarak Ocak ayında azda olsa Tekirdağ’da kar yağar, kış kışlığını yaşatırdı. Aslında havaların sıcak ve ılıman geçmesi bir bakıma ekonomik durumu odun, kömür almaya müsait olmayanlar için yararlı oldu.
Bu arada havaların ılıman geçmesi, yağmurların yağmaması, önümüzdeki yaz aylarında su sıkıntısı yaşanacağı söylentileri dillendiriliyor bu aralar.
Doğanın yarın ne yapacağını %100 tahmin etmek mümkün olmadığından, geçmişte yaşanan şeylerden yola çıkarak tahminde bulunur bazı insanlar. Günümüzde meteoroloji istasyonlarından gelen verileri değerlendiren uzmanlar da, bu verilere dayanarak tahmini olabilecekleri bize TV ve radyolarla bildiriyorlar.
Kurak, yağmur yağmayınca, barajların suyunun eksildiği ile ilgili haberler duyuyoruz basından. Dileriz önümüzdeki yaz hem barajlar, hem de toprak ana suya doyacak yağmurlar, kar yağışları olur, tarımda verimliliklere ulaşır, barajlar dolar yerleşim yerlerinde oturan bizler yazın sıcak günlerinde susuz kalmayız.
İnsanın istekleri bitip tükenmiyor, hem daha iyisini, daha güzelini arıyor, bulunca da mutlu oluyor. Ya da bulamıyor aramaya devam ediyor kafasındaki mutluluk arayışı sürüp gidiyorken ömürde bitmiş oluyor. Dilerim her insan mutluluk dediği şey ya da şeyler ne ise ona kavuşur, muradına ererken, başkalarının mutluluğu yakalamasına da katkı yaşar.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR