Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAZ, KIŞ ÇİLE BİTMİYOR TEKİRDAĞ’DA

Yüksel İnce
YAZ, KIŞ ÇİLE BİTMİYOR TEKİRDAĞ’DA
20.01.2018 / 09:11
Sonunda kış kapıya dayandı. Kar yağışı bekleniyor. Dilerim olacak olan soğuk havalarda kimsecikler hastalanmaz, yatak yorgan yatmaz.
Birde odunu, kömürü olmayanlar var. Belediyelerimiz sanırım başvuranlara gereken yakacak yardımını yapıyordur.
Tekirdağ’da kışın yolların durumu gerçekten çok kötü. Her yolumuzda çukurlar var. İster asfalt yol olsun, ister parke taş yol olsun çukursuz olanı yok.
Hele yağmurlar yağıp bu çukurları doldurunca, hem sürücüler için hem de yayalar için olumsuz durumlar yaratıyor. Aracı olanları çukura düşünce çukurdaki su o anda yürümekte olanların üzerine sıçrıyor, vatandaşın üstü başı bu kirli suyla tanışıyor.
Sonuç olarak kış yollarımızı bize dar ediyor.
Yazın ne oluyor Tekirdağ’da; her yer toz küçük bir fırtına ya da rüzgarda bizler toz yutuyoruz yaz boyu. Her yerleşim yerinin bir örtüsü vardır dünyanın her yerinde. Bizim coğrafya benzeri ülkelerin yerleşim yerleri genellikle yeşillikle örtülü olmasına karşın, Tekirdağ’ın örtüsü ne, bilen var mı?
Ya da yaz aylarındaki bu toz sorununu çözmek için ilgili kurumlar ve belediyeler nasıl bir çalışma planları var. Benim bildiğim kadarıyla Tekirdağ’ın yeniliklerle buluşmasını sağlayacak bir çalışma yok. Ağaç dikimi bile yapılmıyor son zamanlarda.
Tekirdağ’ın bir gerçeği var. 50-60 yıllık ihmalin sonunda bu günlere geldik. Daha önceki sorumlular ilgi alanlarıyla ilgilenmeyip, yiyip, içip, günlerini doldurup gittiler. Ve Tekirdağ’da şimdi yürüyecek yolumuz, araçlarımızla gidecek yollarımız yok. Daha doğrusu Tekirdağ’da yol yok, yol olmayınca da trafik karmaşası sürüp gidiyor. Bir yabancı Tekirdağ merkezine girse yanlışlıkla, çıkacak yol bulamıyor, Tekirdağ içinde fırfır dolaşıp duruyor.
İşte Tekirdağ’da, yaz aylarında, kış aylarında Tekirdağlıların çilesi bitmiyor. Çözüm nedir derseniz, şehircilikten anlayanların işe el atıp Tekirdağ’ı yeniden dizayn etmesine bağlı derim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR