Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİREYSELLİKTEN TOPLUMSALLIĞA İNSANIMIZ

Yüksel İnce
BİREYSELLİKTEN TOPLUMSALLIĞA İNSANIMIZ
01.02.2018 / 11:53
Günümüzde dostluk ve arkadaşlıklarda içerik değiştirmiş. Genç nesillerin birlikteliği daha çok çıkara dayalıya dönüşmüş. Dostluklar karşılıklı menfaate dönüştü.
Al gülüm ver gülüm olunca, ilişkilerin içi kuşkularla doldu. Kuşkunun olduğu yerde, dostluğun möhkemleşmesi de mümkün olmuyor.
Şüphecilik yan yana durmamızı, paylaşımcılığımızı durma noktasına doğru itiyor. Bu davranış halimiz içinde yaşadığımız ekonomik koşulların, davranışımıza davranışlarımıza yansımasıyla, olumlu ya da olumsuzlaştırıyor bizi, bizleri.
Bu bireysel durumlarımız toplumsal yapımızda da etkilerini gösteriyor, toplumsal gettolar yaratıyoruz, ekonomik yapımıza göre, sosyal yapımıza göre.
Ekonomik ve bunun yarattığı sosyal yapı siyasal tercihlerimizin de ana kaynağı oluyor, ister istemez.
Toplumları bir arada tutan şeylerin başında inançların önemi elbette inkâr edilemez. Bu inanç birliği ulusal bilinçle bütünleşince güçlenir, sahiplenme ve dayanışma en üst düzeye ulaşır.
Bu dayanışma ülkenin tüm sorunları karşısında birlik beraberliğinde harcı olur, bugünkü yaşadığımız Suriye ve Irak’tan yapılan saldırılar karşısında olduğu gibi.
Afrin Kuşatmamızın 11 gününde PKK ve PKK’nın destekçisi ABD, halkımızın Silahlı Kuvvetlerimizin yanında duruşundan ve uluslar arası politik yapıların ABD’nin bir terör örgütünü desteklemesini yadırgayan gelişmeler karşısında, neyi nasıl yapacağını bilemez duruma düştü. Türkiye Suriye’ye girmeden önce uluslar arası hukuk kurallarına uygun hareket etmesi bizi haklı bir duruma getirdi. ABD’nin her açıklaması birbiriyle ve çelişen hale dönüştü, ne söylediğini bilmez oldu.
Türkiye olarak her alanda yere sağlam basmış olmanın başarısını savaş alanındaki başarısıyla bütünleştirdikçe, millet olarak kendimize güvenimiz daha da artarak, hükümetimize desteğimiz sürüyor.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR