Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’DA SEBZE VE MEYVE FİYATLARI ÇOK YÜKSEK… NEDEN?

Yüksel İnce
TEKİRDAĞ’DA SEBZE VE MEYVE FİYATLARI ÇOK YÜKSEK… NEDEN?
10.02.2018 / 09:10
Yıllardır hasretini çektiğimiz sebze ve meyve halinin temeli atıldı, inşaat devam ediyor.
Sanırım açılışı da yaz ortalarına doğru olacak. Halin açılışı ile beraber, yaş sebze ve meyve fiyatlarıda aşağıya çekilmesi görülecek(mi) yaşayıp göreceğiz.
Tekirdağ’ın bu eksikliğini Trakya Demokrat’ın sahibi olan Yaşar İşkâr, yıllar önce Haber Trak Gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı dönemde defalarca yazmıştı, gazetenin karşısındaki “Hal” diye Tekirdağlılara yutturulan yere bakarak yazmıştı.
O günlerden bugünlere kadar, yaş sebze ve meyveyi Tekirdağ’a taşıyanlar, getirenler, kafalarına göre fiyat belirleyip hem pazarlarda sattılar mallarını, hem de sahibi oldukları tezgahlarla, dükkanlarda fiyatlarla oynadılar, oynamaya da devam ediyorlar.
Bu nedenle de Tekirdağ’da yaşam gerçekten çok pahalı hale geliyor. Hemen hemen fiyatlar Türkiye’nin en yüksek olduğu yer oluyor Tekirdağ.
Ha, birde hafta içi ve hafta sonu kurulan pazarlarda fiyat farklılıkları yaşanıyor. Örneğin Yüzüncü Yıl mahallesinde ve Hürriyet Mahallesindeki pazardaki fiyatlarla, diğer mahallelerdeki fiyatlar arasında çok büyük farklar olduğunu biliyoruz, görüyoruz.
Bu fiyat farkının nedenini pazardaki esnafa sorduğumuzda, “Abi buralar zenginlerin oturduğu yer” diyerek kendince cevap verince fiyatların nasıl belirlendiğini de anlamış oluyoruz.
Bu işin içinde olanların ne kadar sorumsuzca davrandığı ortaya çıkıyor. Ne yazık ki pazarlardaki bu başı boşluğa müdahale edecek kimselerde yok.
İşte Tekirdağ “hal”e kavuşunca Belediyelerimiz Tekirdağ’a giren yaş sebze ve meyvelerden “Rüsum” alacak, Belediyelerimize gelir sağlanacak, hem de fiyatlar kontrol altına alınarak, bu alandaki pahalılık önlenecek.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR