Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’DA TRAFİK KARMAŞASI

Yüksel İnce
TEKİRDAĞ’DA TRAFİK KARMAŞASI
17.02.2018 / 09:11
Sevgili Okurlarım,
Son zamanlarda Tekirdağ trafiğindeki karmaşaları görüyor musunuz? Ya da aracınız varsa bizzat yaşıyor musunuz? Yaşıyor musunuz dememin nedeni sahil yolu hariç Tekirdağ içine aracınızla girdiğinizde nereden nereye gitmek isterseniz isteyin, yoğun trafik içine giriyorsunuz, ister istemez.
Hüseyin Pehlivan meydanından hükümet meydanına çıkarken yolun sağ tarafına park etmiş araçlar yüzünden mecburen tek şeride girmek zorunda kalıyorsunuz.
Hükümet önündeki ferahlık, PTT önüne gelince yine yolun sağ tarafında çift sıra park etmiş araçlar yüzünden yol yine tek şeride düşüyor.
Hükümet caddesi boydan boya tek yön olmasına karşın yolu bölen adına ne denir bilemediğim kazıkları çakmışlar. Bu kazıklar tek yön olan yolda ne diye dikiliyor anlayan beri gelsin.
Yolculuğumuz Tekira önüne geldiğinde karmaşa yeniden başlıyor, trafik arapsaçına dönüyor. Özellikle minibüslerin her yeri durak yapıp yolu daralttıkları yetmezmiş gibi, şehir otobüsleri akıl almaz yollardan yolcu taşımak için Tekira’nın yan tarafından yolunuza çıkıp bozuk yollara sapması ayrı bir işkenceye dönüşüyor.
Tekira önündeki anlamsız kocaman göbek neden yapıldıysa, trafik burada daha da karmaşaya dönüşüyor. Bu karmaşa yaşanırken trafikten sorumlu belediye zabıtası kaldırım kenarına park etmiş araçlarının yanında “sohbet edip” trafiğin karmaşasını seyrediyorlar hiçbir müdahalede bulunmuyorlarsa neden orada duruyorlar anlayan var mı? Ben anlamıyorum. Hele birde günlerden Pazartesi yada Perşembe ise bu meydan tam bir kepazelikle karşı karşıya kalıyor sürücüler.
Birde Tekirdağ’ın yabancısı iseniz “Tekirdağ’dan çıkmak deveye hendek atlatmaktan” daha zor oluyor, dolaşıp duruyor insanlar sokak aralarından dolaşarak, Tekirdağ içine girmenin pişmanlığını yaşıyorlar.
Belediyenin ulaşım dairesi mi belirliyor bu trafik düzenlemesini, yoksa İl Trafik komisyonumu belirliyor bilemiyorum. Yapılması gereken sahada çalışanların bu trafik düzenlemesine katılması sağlanarak Tekirdağ’da yeniden bir Trafik sorununun ele alınması ve bu karmaşanın bir an önce düzeltilmesidir.
Masa başında oturarak kararlar alınmamalı, sahada çalışanların sözü ve çözüm önerileri hayata geçirilmelidir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR