Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinden Ziyaret
ÖFKENİN YIKICI ETKİLERİNDEN KURTULMAK
Ergene Belediyesi Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulaması Yarışmasına Katılacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞUNDAN BUNDAN

Yüksel İnce
ŞUNDAN BUNDAN
28.04.2018 / 09:20
Son günlerde havalar birden bire ısındı.
Erken yaz geldi diyebiliriz.
Eğer küresel ısınmanın Türkiye coğrafyasını kalıcı olarak etkilerse, tarımla uğraşanlar ekim ve ürün toplama mevsimlerinin getirdiği yeni takvime göre kendilerini ayarlamak zorunda olacaklar.
Bu sıcak havaların devam etmesi aynı zamanda tropikal meyve ve sebzelerinde yetiştirilecek ortamı yaratacağından, tarımla uğraşanlara yeni ürünleri yetiştirme ortamı doğacaktır.
Çiftçilerimizin tropikal ürünleri yetiştirebilmeleri için, bu ürünler hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.
Bu nedenden dolayı çiftçilerimiz bu yeni ürünler hakkında gereken bilgileri almak için ziraat müdürlüklerine başvurup bilgilenmeleri gerecektir.
Yani yeni ürünlerin ekim ve biçim döneminde neyi nasıl yapacaklarını bilmeleri gerektiğinden, gerekirse eğitim görecekleri kurslar açılmalıdır.
Haziran ayı aynı zamanda seçim ayı oldu.
Önümüzdeki günler tüm partilerin milletvekili adayları ortalıkta dolaşıp oyumuzu almaya çalışacaklar. Bunun için de kapı kapı dolaşıp elimizi sıkacaklar.
Adayların bu yaklaşımı bizi şaşırtmasın, nasıl olsa partisinin seçilme şansı verilecek olanlar listenin önüne konulurlarsa seçilme şanları mümkün 4 ve 5’inci sırada olanların şansı ise yok sayıldığından bu sıraya yazılı olanlar “sıra dolsundan öteye” gidemeyeceklerdir.
Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyor, demokrasimizin daha da güçleneceğini umut ediyorum. Seçimler vatana, millete hayırlı olsun diyorum…
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR